Powiadomienia dla odwiedzających

Nagłówek artykułów

Koncert

"Sza-Za plays Polański" - koncert

Juz 6 pździernika, w sobotę, w SDK wystąpi Sza/Za czyli duet Szamburski/Zakrocki z pokazem filmowym, z muzyką na żywo, do pierwszych etiud Romana Polańskiego.

Na tle wszystkich dzieł Romana Polańskiego, filmy krótkometrażowe należą do najrzadziej prezentowanych. Tym czasem, w latach 1958 – 1962, jako student Łódzkiej Filmówki w okresie jej największej świetności, reżyser zrealizował całą serię krótkich filmów: od przekornych ćwiczeń warsztatowych, takich jak Morderstwo (1957) i Uśmiech zębiczny (1957), przez metaforyczne Rozbijemy zabawę (1957) i Ssaki (1962), aż do Dwóch ludzi z szafą (1958), który to film przyniósł Polańskiemu międzynarodowy rozgłos.

Sza/Za to duet muzyków, improwizatorów, animatorów kultury, który od 1999 roku aktywnie działaja na stołecznej scenie muzycznej skupionej wokół środowiska Lado Abc. (...) W interdyscyplinarnej pracy z filmem – muzycy stworzyli autorskie ścieżki dźwiękowe(wykonywane na żywo) do pierwszych filmów Romana Polańskiego, animacji Władysława Starewicza oraz eksperymentalnych filmów Stefana i Franciszki Themerson. (...) Pokazy filmowe z muzyką na żywo (m. in.: projekt „Polański / SzaZa” czy „Starewicz / SzaZa”) brały udział w prestiżowych festiwalach międzynarodowych takich jak International Animation and Comic Conference w Pekinie, Polish Jazz Days w Tokyo, SocoFestival w Montevideo, National Museum of Art Film Festival w Waszyngtonie, Festiwale Kina Polskiego w Chicago, Seattle, Austin, Los Angeles, Paryżu, a także Insomnia Festival w Tromso czy Unsound w Nowym Jorku.

Zapraszamy na Sza/Ze do Służewskiego Domu Kultury.

Sala widowiskowa / bezpłatne wejściówki (dostępne od 24.09) na biletyna.pl i w SDK

Odbierz wejściówkę

 

Obserwuj nas na instragramie @sluzewskidomkultury