Nagłówek artykułów

Spotkanie / Wykład

Kurs permakultury - podstawy permakultury

sala muzyczna / wstęp wolny

ZIMOWA AKADEMIA WSPÓLNEGO OGRODU 

Czy wiecie co to jest permakultura? To nauka o projektowaniu  zrównoważonego ogrodu, gospodarstwa czy ludzkiej osady. Podejście permakulturowe pozwala nam przemyśleć nasze relacje ze światem roślin i zwierząt i uczy,  by aranżując ogrody czy osady brać pod uwagę nasze relacje z innymi organizmami, z którymi dzielimy naszą przestrzeń. 


24 stycznia g. 18.30 / sala muzyczna
PODSTAWY PERMAKULTURY Podczas pierwszego z serii 3 wykładów o permakulturze dowiecie się co stoi za pojęciem permakultury, kto je zapoczątkował oraz poznacie efekty ciekawych przedsięwzięć permakulturowych. Na koniec odpowiecie sobie na pytanie – czy permakultura może zmienić świat na lepsze? 

Prowadzenie: Wojciech Górny

Wojciech Górny - absolwent SGGW, z wykształcenia zootechnik i ichtiobiolog. Wykładowca i projektant permakulturowy. Założyciel grupy Permakultura Warszawa i Projektowanie Permakulturowe na Facebooku,  oraz permakulturowego forum dyskusyjnego permisie.pl. Organizator cyklicznych Warszawskich Spotkań z Permakulturą. Tłumacz na język polski pierwszego podręcznika permakultury dla szkół, “Student Permakultury”.  Wolne chwile spędza budując małe permakulturowe siedlisko „Ostoja” w sercu Puszczy Bolimowskiej. 

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury