Powiadomienia dla odwiedzających (2)

Nagłówek artykułów

Galeria Przy Kozach

Otwarcie WYSTAWY „Imaginacje Marcina Niewęgłowskiego”

foyer  /  wstęp wolny

DSC 0463

Marcin Niewęgłowski jest malarskim samoukiem i pasjonatem tradycyjnej technologii olejnej. Jego potencjał artystyczny dostrzeżono i wyróżniono poprzez przyznanie stypendium artystycznego w 2018 na realizację projektu „Portret Fantastyczny”, który finansuje m. st. Warszawa.
Wystawa wprowadza widza w wyimaginowany świat skonstruowany za pomocą realnych postaci, elementów natury, architektury, pory dnia. Postacie zdają się obserwować widza, starając się zachęcić go do pozostania przy pracy na dłuższą chwilę. Obrazy oscylując pomiędzy realizmem magicznym a zrównoważonym surrealizmem wyznaczają miejsce, w którym artysta poszukuje własnego obszaru twórczego.

Wystawa będzie dostępna dla oglądających od 5 lutego, od godzin popołudniowych. Uroczystej jej otwarcie natomiast, nastąpi w sobotę, 9 lutego, o godz. 18:00.

Marcin Niewęgłowski urodził się w 1978 roku w Radzyniu Podlaskim. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Jest malarzem samoukiem. Tworzy w tradycyjnej technice malarstwa olejnego. Jego zainteresowania artystyczne kierują się w stronę realizmu magicznego, w którym poszukuje własnej drogi. Malarstwo jest dla niego pasją, ale i przyjemnością, dlatego pragnie by: „[…] energia płynąca z obrazu wyzwalała pozytywne odczucia u odbiorców”.
Swoje inspiracje czerpie artysta z obserwacji otaczającego świata. W obrazach pojawiają się zaskakujące figuracje- połączenia człowieka z elementami natury. Jego warsztat malarski to tradycyjne technologicznie, malarstwo olejne. Twórca wielokrotnie używa własnoręcznie wytworzonych farb oraz mediów malarskich o recepturach opartych na preskrypcjach dawnych mistrzów. Jego rozwijający się talent, warsztat, kreatywność oraz artystyczna oryginalność zaowocowały przyznaniem w 2018 roku, stypendium miasta stołecznego Warszawy.
Najważniejsze wystawy w 2018 roku:
Indywidualne:
"Fantasmagoria", Galeria Oranżeria , Radzyń Podlaski
Galeria Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie
Galeria Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów, Warszawa
Galeria Jednej Ściany, Zakrzówek,
Galeria Klub na Hożej, Dom Kultury Śródmieście, Warszawa

udział w wystawie zbiorowej:
Art Park, Dom Kultury Śródmieście, Warszawa

Współpraca: Sopocki Dom Aukcyjny - Galeria w Warszawie, Mazowiecki Dom Aukcyjny,
oraz Hotel Ibis Styles Warszawa City.