Nagłówek artykułów

Teatr

Spektakl "Wrażliwość" Teatru Conieco | WOŚP 2019

sala widowiskowa / obowiązują bezpłatne wejściówki     Odbierz wejściówkę    

belkaProgram 2019WOSPBajka01TEATR CONIECO z Białegostoku przedstawi sztukę, której Inspiracją  jest baśń J.CH. Andersena pt. "Stokrotka", jej mali bohaterowie są krzywdzeni przez człowieka, a w końcu zostają wyrzuceni jak niepotrzebne przedmioty.
W tym miejscu zaczyna się nasz spektakl. Widzimy stokrotkę leżącą na ulicy i przechodzących ludzi.
Scena pierwsza jest zrealizowana w technice teatru przedmiotu. Ludzie-buty i ich reakcje na porzucony kwiatek, to refleksje na temat wrażliwości ludzkiej.
Pozostałe części spektaklu to marionetkowa pantomima z muzyką Agnieszki Glińskiej.
W scenie drugiej podziwiamy małego Klauna opiekującego się połamanym kwiatkiem, jego smutek, troskę i poświęcenie kiedy walczy z motylem i wężem w obronie roślinki, a wreszcie wielką radość, że "Stokrotka" odżywa i znowu budzi zachwyt.
Trzecia scena przenosi nas na pole, gdzie Strach na wróble przejęty opuszczonym gniazdkiem skowronka, przymusza Wędrowca, żeby zajął się wysiadywaniem jajeczka. Potem uczy małe pisklątko latać i w końcu sam też odlatuje, zostawiając zdumionego podróżnika.
Ostatnia scena ukazuje nam wrażliwego Chłopca, który ma wspaniałe pomysły. Jego niesamowita zabawa pozwala odkryć świat dziecięcych radości.

WOSP serce link13 stycznia 2019 / G. 13.30 – 21.00  KWESTUJEMY! / foyer SDK / wstęp wolny


link 2019WOSPPrzed, w trakcie i po wszystkich wydarzeniach 13 stycznia zbieramy do puszek datki podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

P  O  M  A  G  A  N  I  E      J  E  S  T      D  Z  I  E  C  I  N  N  I  E      P  R  O  S  T  E 

Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

S  Z  T  A  B  # 4 2 1 2  :

DANE SZTABU:
Szef Sztabu: Ela Biryło; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nr sztabu: 4212
Siedziba Sztabu: Służewski Dom Kultury w Warszawie  02-743 Warszawa, ul. J.S. Bacha 15
Kontakt do Sztabu (w godz.10.00 - 16.00):  tel. 22 3977271; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wolontariusze : 7 osób

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury