Nagłówek artykułów

Spotkanie / Wykład

Przyroda na ekranie

sala widowiskowa /  wstęp wolny

Irek Graff od ponad 20 lat zajmuje się m.in. fotografią przyrodniczą i promuje ją organizując festiwale, wystawy, plenery, spotkania. Prezes Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) w latach 1999-2004, następnie prezes ZPFP. Główny pomysłodawca i twórca Kodeksu Etycznego ZPFP, Konkursu na Fotografa Roku, pierwszych edycji festiwalu Wizje Natury. Gość kilku międzynarodowych festiwali fotografii, juror wielu konkursów, m.in. Ekologii w obiektywie i Wielkiego Konkursu National Geographic.

W SDK zaprezentuje zdjęcia przyrody z Warszawy i okolic oraz z dalszych plenerów, w większości jeszcze nie prezentowane publicznie. Opowie, co w fotografii przyrodniczej może być najbardziej ekscytujące, a co bywa problemem. Przybliży kulisy pracy fotografa, wyjawi historię niektórych ujęć. Nie zabraknie porad warsztatowych i zdjęć ukazujących trudne relacje człowieka i przyrody.

sala widowiskowa/ wstęp wolny

Spotkania z fotografią i filmem przyrodniczym odbywają się w Służewskim Domu Kultury raz w miesiącu. Zapraszani goście to fotografowie, filmowcy, przyrodnicy, zawodowcy i amatorzy, którzy zabiorą nas w fascynującą, pełną wspaniałych obrazów podróż do królestwa fauny i flory – do prastarego lasu, na niedostępne bagna i rozlewiska, w zaśnieżone góry. Zaprezentują swoje dokonania, przybliżą warsztat, udzielą praktycznych porad dotyczących metod pracy i używanego sprzętu. Nie zabraknie tematów związanych z ochroną siedlisk i gatunków oraz etyką fotografowania zwierząt, do czego przywiązujemy wielką wagę.

Spotkania organizowane są we współpracy z Warszawską Grupą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Terminy: (środy,  godzina 19.00,  sala widowiskowa (z wyjątkiem sierpnia i grudnia

  • 6 listopada

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury