Nagłówek artykułów

Spotkanie / Wykład

Dyskusyjny klub książki "Adaptacja" | Don DeLillo „Cosmopolis”

budynek edukacyjny  / wstęp wolny 

Służewski Dyskusyjny Klub Książki „Adaptacja” czyta literaturę, która została przeniesiona na mały lub duży ekran. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Służewskim Domu Kultury i są otwarte dla wszystkich chętnych.

Według wydawcy jest to „studium okresu prosperity w Stanach Zjednoczonych końca lat dziewięćdziesiątych, obraz świata wielkich pieniędzy i najnowszych technologii, a także wiwisekcja amerykańskiego marzenia”. Powieść nawiązywać ma do Joyce'a i strumienia świadomości, a w warstwie symbolicznej do Zbigniewa Herberta i „Raportu z oblężonego miasta”. Czy tak skonstruowaną powieść udało się przenieść na ekran? Nie musisz się zapisywać na klub - po prostu przyjdź na spotkanie.

Nie musisz się zapisywać na klub - po prostu przyjdź na spotkanie. Nie musisz przeczytać omawianej książki w całości, obejrzenie filmowej czy serialowej adaptacji też nie jest konieczne - ale musisz zaakceptować, że będziemy rozmawiać bez skrępowania i dyskutować o każdym aspekcie fabuły, w tym o zakończeniu.

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury