Jak opisuje sam artysta, to „kolejna Próba oddania Nastrojów Życia, ujętych w cykl koloru miesięcy, składających się Rok Naszych Dni”. Masłowski uprawia głównie malarstwo sztalugowe, ścienne i akwarelę. Najczęściej tworzy pejzaże. „Nie maluję całej natury, moje pejzaże to jej fragment. Bardzo osobisty, ale widziany nie tylko przez mnie”.

Galeria „Przy kozach”/wstęp wolny

p. M. MasłowskiMarek Masłowski uprawia malarstwo sztalugowe (olej, akryl), ścienne i akwarelę. Tworzy głównie pejzaże, których wizje oparte na strukturze i kolorze, składają się na swoistą „filozofię natury” artysty:

- „Nie maluję całej natury, moje pejzaże to jej fragment. Bardzo osobisty, ale widziany nie tylko przeze mnie. Posługuję się kolorem, nie rzadko mocno stonowanym, rzekłbym oszczędnym, ale dla mnie w tych szarościach, czerniach i brązach wiele się dzieje. Kolor jest bardzo ważny „jest ze mną zawsze”. Zmieniam tylko formę, czas, przestrzeń i rytm. Często dopasowuję np. pochmurne niebo do słonecznej pogody na polach, zachód słońca do koloru i nastroju poranka. Chcę, aby każdy czujący podobnie był w moim pejzażu rano i wieczorem. Jedna z recenzentek napisała kiedyś, że „maluję jakby z lotu ptaka”. I chyba tak jest w rzeczywistości. Moje malowanie jest jak unoszenie się nad oglądaną i przeżywaną przestrzenią. W każdym z obrazów zawieram akcent, coś jakby światełko. To znak (taka moja metafizyka), że mimo chaosu, cierpienia, wiecznej niepogody, trzeba szukać radości, nadziei przetrwania, a może cieszyć się życiem, choćby było tylko małą świecącą plamką na obrazie.”

Wystawa Marka Masłowskiego pt. „DWANAŚCIE PÓR ROKU-MALARSTWO”, to kolejna Próba oddania 2Nastrojów Życia, ujętych w cykl koloru miesięcy, składających się na Rok Naszych Dni.

CZAS płynie, ale NASTRÓJ/WRAŻENIE tego co przeżywamy, patrząc na NATURĘ, POZOSTAJE W OBRAZIE.

CZAS-PORY ROKU, ich 11 WYRAŻEŃ PLASTYCZNYCH (jak baśń o miesiącach) jest uchwyceniem CREDO, SPOJRZENIEM TU...

ALE i DAL pozwalająca unieść się W WYOBRAŹNI i choć przez chwilę...

POMARZYĆ O 12 ODSŁONIE mogącej być POCZĄTKIEM.zapro m maslowski int

 

Poprzedni
styczeń 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
6
20
27
28
29
30
31
1 2 3 4

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

dyktando modul

zwm2018 modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor