Oparty na kanwie musicalu „Drzwi” z SDK spektakl muzyczny wykonają zespoły taneczno-wokalne z mokotowskich placówek kulturalnych. Spektakl został przygotowany w ramach obchodów 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy.

Sala widowiskowa/ wstęp za zaproszeniami

 

 

 

ART MOKOTÓW plakat 2016

 

ART. MOKOTÓW
widowisko

25 stycznia 2016r., poniedziałek, godz. 18:00
Służewski Dom Kultury
ul. J. S. Bacha 15

Mokotów jest dzielnicą, która posiada najwięcej domów kultury w Warszawie. Każdy z nich jest zupełnie inny, każdy ma własny charakter, ale łączy je to, że wychowują poprzez sztukę młodych ludzi.

Corocznie, od 2007 roku prezentujemy młodych artystów w specjalnym widowisku, do którego zapraszamy reżysera. W tym roku będzie to Bartosz Figurski, od lat związany z naszą dzielnicą. Wartością naszego projektu jest to, że dzieci i młodzież w tym widowisku występują razem, bez podziału na kolejne instytucje. Ważne jest to, aby czuli się społecznością artystyczną, a nie grupami, które konkurują ze sobą. Młodzi artyści i animatorzy życia kulturalnego mają możliwość publicznej prezentacji swoich osiągnięć, publiczność zaś ma okazję do poznania, jak wygląda życie kulturalne w naszej dzielnicy.
Tradycją naszego projektu jest to, że odbywa się zawsze na kanwie konkretnego spektaklu, tym razem jest to spektakl muzyczny Drzwi.
W widowisku występują zespoły z Centrum Łowicka, Domu Kultury Kadr, Młodzieżowego Domu Kultury, Służewskiego Domu Kultury i Domu Kultury Dorożkarnia.

ZESPÓŁ WOKALNY DECYBELE – prowadzą: Agnieszka Piotrowska-Hajduk – pedagog, wokalistka, kompozytorka – muzyk, Piotr Hajduk – kompozytor, aranżer i wokalista, Karolina Kroczak – tancerka, choreograf, pedagog tańca.
Zespół powstał dla tych, których pasją jest śpiewanie na głosy, zabawa w teatr i tworzenie spektakli muzycznych. Grupa wyróżnia się śpiewaniem w ambitnych wielogłosowych aranżacjach wokalnych. Decybele to dzieci i młodzież w różnym wieku od lat dziewięciu do dziewiętnastu, które z zapałem rozwijają swoje umiejętności artystyczne.

PRACOWNIA WOKALNA – prowadzi Tomasz Krupa – trener wokalny, pedagog.
Tworzy ją grupa nastolatków, która lubi śpiewać. Wokaliści uczą się pracy z mikrofonem, pracują nad ruchem scenicznym, by nie był on sztuczny i wyuczony. Ćwiczą interpretację piosenki i dowiadują się jakie piosenki wybierać – te ładne, te krótkie, a może przede wszystkim te, które odpowiadają ich osobowościom . Poznają różne style muzyczne, na koncertach wykonują piosenki artystów polskich i światowych. Zdobywają laury na konkursach i festiwalach wokalnych. We współpracy z Jugend Charlottenburg i Robert Jungk Oberschule z Berlina w 2015r. grupa realizowała polsko-niemiecki projekt Cafe Młodość.

ZESPÓŁ MUZYCZNY – LABORATORIUM DŹWIĘKU – prowadzi Marek Żurawski – muzyk, kompozytor.
Elektroniczna orkiestra skupia młodych instrumentalistów niezależnie od stopnia zaawansowania w grze, którzy lubią grę zespołową i lubią muzykować. Uczą się orkiestrowego przygotowania utworów. Laboratorium Dźwięku to jedyny w Polsce i chyba jedyny na świecie zespół tego typu. Wykonuje utwory z podziałem na samodzielne głosy, jak w tradycyjnych orkiestrach, jednak zamiast instrumentów akustycznych wykorzystuje na wskroś współczesne – keyboardy. W orkiestrze jest też miejsce dla instrumentów tradycyjnych. Połączenie dźwięków generowanych przez instrumenty elektroniczne i akustyczne, dołączenie głosu ludzkiego daje zupełnie nową jakość brzmienia. W repertuarze prezentują utwory zarówno muzyki klasycznej jak i rozrywkowej.

GRUPA MUSICALOWA ORFEUSZ – prowadzą: Maria Szreder – muzyk, scenarzystka, autorka tekstów, Juliusz Dzienkiewicz – reżyser, Mirosław Woźniak – choreograf, Karolina Błasik – przygotowanie wokalne.
Wyjątkowy projekt dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 – 16 lat. Podczas zajęć wokalnych, tanecznych i reżyserskich oraz wyjazdowych obozów twórczych przygotowują wspólnie spektakle musicalowe. W repertuarze zespołu jest już musical Orfeusz i Eurydyka oraz mająca premierę w grudniu 2015 najnowsza produkcja zespołu pt. Kraina niczyja. To opowieść o tym, że uparte dążenie do realizacji marzeń pomoże nam odnaleźć właściwą drogę i nasze miejsce we Wszechświecie.

TEATR TAŃCA TEST – prowadzą: Izabella Borkowska – choreograf i Dariusz Sikorski – reżyser .
TEST powstał w 2005 r. Dziewczyny i chłopcy lubili spędzać z sobą czas wolny i chcieli stworzyć teatr tańca. Ciężko pracowali, by w końcu wystawić swój pierwszy spektakl. W grudniu 2015r. premierę miał ich najnowszy, dziewiąty już spektakl pt. Punt widzenia. Tancerze reprezentowali Warszawę na międzynarodowych festiwalach, nagrody zdobyli we Włoszech, Austrii, Hiszpanii i Czechach.

HIP -HOP AKADEMIA – prowadzi: Jan Wałdoń – tancerz, choreograf.
Hip-Hop Akademia to nowatorski projekt stworzony we współpracy Domu Kultury z grupą taneczną Sonic Dance oraz wytwórnią muzyczną Wielkie Joł. To propozycja dla początkujących i zaawansowanych amatorów street artu.

BEATBOXTER BOBBY –na koncie ma zagranych ponad 150 koncertów na terenie całej Polski. Zwycięzca Bruk European Beatbox Challenge 2013. Top 8 mistrzostw Polski 2013 i 2015. Jeden z najbardziej utalentowanych polskich beatboxerów młodego pokolenia, szkolony przez najlepszych beatboxerów na świecie m.in. Roxorloopsa, Zedego, Dharniego. Aktualnie jeden z niewielu młodych artystów tej kategorii, który prowadzi liczne warsztaty m.in. na Przystanku Woodstock 2014 i 2015.

FLY HIGH BREAKEDANCE SCHOOL – prowadzi: Paweł Marczuk – choreograf, tancerz, animator.
W zajęciach breakdance mogą uczestniczyć dzieci od lat 6. W programie: nauka podstaw tańca breakdance, podstawy rytmiki, rozciąganie i ćwiczenia ogólnorozwojowe, projekcje filmowe, gry, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. To szkoła, w której zajęcia nie są nudne, a kroki nie takie trudne, pokazy widowiskowe i wyjątkowe, obozy udane i niezapomniane, a ciuchy modne i do tańca wygodne!

GRUPA TANECZNA STEP – prowadzą: Izabella Borkowska – choreograf i Dariusz Sikorski – reżyser.
Młodzież specjalizuje się w tańcu jazzowym poprzez liczne jego style od lyrical, modern po broadway jazz. W swoim repertuarze mają 4 spektakle, które prezentowali na deskach instytucji kultury i w plenerze. Są zdobywcami nagród na przeglądach i konkursach krajowych i zagranicznych. Realizowali projekty międzynarodowe w Chorwacji i we Włoszech.

TEATR TAŃCA AFERA/KONTRA – prowadzą: Magdalena Golla i Jacek Zieliński – choreografowie.
Zespół pracuje razem od 3 lat. Powstał z połączenia dwóch grup tanecznych AFERY i KONTRY. Podstawową techniką pracy jest taniec współczesny, którego cechą jest szanowanie różnic między tancerzami i wykorzystywanie ich naturalnych predyspozycji w spektaklach i etiudach tanecznych. Z jednej strony romantyzm i liryka Isadory Duncan, a z drugiej dramaturgia tańca Marthy Graham - to główne inspiracje i rdzeń poszukiwań scenicznych zespołu.

GRUPA TANECZNA TAKT – prowadzą: Izabella Borkowska – choreograf i Dariusz Sikorski – reżyser.
Grupa razem pracuje od kilku lat. Doskonali warsztat tańca współczesnego, ale na zajęciach dużo jest ćwiczeń z rytmiki i elementów stretchingu. TAKT prezentuje swoje choreografie i zdobywa nagrody na konkursach i festiwalach w kraju i za granicą. Często gościnnie występuje na imprezach i wydarzeniach miejskich. We współpracy z Jugend Charlottenburg i Robert Jungk Oberschule z Berlina w 2015r. grupa realizowała polsko-niemiecki projekt Cafe Młodość.

SEKCJA NAUKI PIOSENKI I EMISJI GŁOSU – prowadzi: Grzegorz Żołyniak – nauczyciel-instruktor, solista Warszawskiej Opery Kameralnej.
Program zajęć umożliwia uczniom rozwój wokalny w zakresie warsztatu technicznego: skali głosu, możliwości technicznych, na które składają się walory barwowe, tembr, właściwe brzmienie w rejestrach, operowanie artykulacją werbalną i niewerbalną, dynamiką oraz intonacją w różnych skalach i tonacjach, wymowa dykcja i precyzyjna rytmizacja oraz wrażliwość i dokładność metorytmiczna. Wszystkie te elementy są niezbędne przy pracy nad interpretacją utworu i punktem wyjścia do świadomej i prawidłowej emocjonalnie kreacji artystycznej.

BARTOSZ FIGURSKI – reżyser widowiska, aktor, tancerz, choreograf.
Absolwent Wydziału Teatru Tańca krakowskiej PWST (spektakle dyplomowe: „Hamlet”, reż. Jan Peszek; „Everything Slips Away”, reż. i chor. Joe Alter). Wcześniej uzyskał dyplom tancerza zawodowego przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich, oficjalnie honorowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma na koncie role w kilkudziesięciu spektaklach i występy na najważniejszych polskich scenach musicalowych, pracuje również jako aktor w teatrze dramatycznym. Grał m.in. u Mitzi Hamilton, Janusza Józefowicza, Wojciecha Kępczyńskiego, Romana Polańskiego, Krystyny Jandy, Wojciecha Kościelniaka, Moniki Strzępki, Michała Walczaka; był solistą w Teatrze Muzycznym ROMA. Tam i na innych scenach współpracował z cenionymi krajowymi i zagranicznymi choreografami. W swoim aktorskim i tanecznym dorobku ma role m.in. w następujących spektaklach: „Dancing” – recital Krystyny Jandy na podstawie tekstów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, „Położnice szpitala św. Zofii” głośnego teatralnego duetu ostatnich lat: Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, „Deszczowa Piosenka” (rola: nauczyciel dykcji), „Chorus Line” – oryginalna wersja (rola: Richie), „Pan Twardowski” Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze Komedia w Warszawie, „Fame” w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego w radomskim Teatrze Powszechnym, „Opera za trzy grosze” oraz „Gorączka” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol. Grał też w musicalach Teatru Muzycznego Roma: „Crazy for You” i „Piotruś Pan” (reż. i chor. Janusz Józefowicz); „Koty” i „Grease” (reż. Wojciech Kępczyński) oraz „Taniec wampirów” (reż. Roman Polański). W 2009 roku brał udział w spektaklu „Happy" Nigela Charnocka – współzałożyciela legendarnego DV8 Physical Theatre (premiera w Starym Browarze Poznaniu i w The Place Londynie).
Obecnie Figurskiego na stałe można oglądać w spektaklach warszawskiego Teatru Tańca Zawirowania, pracuje także w zespole teatralno-kabaretowym „Pożar w Burdelu” jako choreograf i aktor. W Teatrze Tańca Zawirowania w ramach projektów międzynarodowych współpracował z Danielem Abreu („Fuera de Campo”), Nadarem Rosano („Out in the Line Up”), Iradem Mazliah („Navigation Song BD303”); ponadto współtworzył choreografię do spektakli: „Innocent When You Dream”, „Po godzinach”, „Chopin Ambiente”.
Figurski współpracował również z polskimi choreografami: Witoldem Grucą, Emilem Wesołowskim, Jarosławem Stańkiem, Zofią Rudnicką. Bierze udział w licznych festiwalach tańca współczesnego w kraju i za granicą, występował m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, Izraelu, Japonii, Chinach, Hiszpanii, Portugalii, Czechach, Niemczech, Rosji i na Ukrainie.
Odpowiedzialny jest za reżyserię ruchu w spektaklach warszawskiego teatru „Młyn” – „Niunia”, „Naga Praga”, „Draka” w reż. Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej.
Jest uczestnikiem warsztatów i projektów z dziedziny teatru i tańca współczesnego w kraju i za granicą. W ramach stypendium przyznanego przez Instytut Muzyki i Tańca brał udział w kursie Gaga Intensive organizowanym przez Batsheva Dance Company w Izraelu. Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego w Akademii Tańca Zawirowania i w Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego, gdzie tworzy choreografię do spektakli dyplomowych.

Poprzedni
styczeń 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
6
20
27
28
29
30
31
1 2 3 4

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

dyktando modul

zwm2018 modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor