Nagłówek artykułów

Spotkanie / Wykład

Ziemowit Szczerek - spotkanie wokół książki „Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion” / cykl KALEJDOSKOP

salonik literacki / wstęp wolny

KALEJDOSKOP- spotkania o kulturze

prowadzenie: Franciszek Orłowski

Kiedy: 17 styczeń godzina 18:00
Gdzie: Służewski Dom Kultury (Salonik Literacki), ul. Bacha 15

Służewski Dom Kultury oraz Kalejdoskop zapraszają na spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem, podczas którego porozmawiamy o książce "SIWY DYM ALBO PIĘĆ CYWILIZOWANYCH PLEMION") - "Europa, połowa XXI wieku. Mniej więcej. Polski, jaką znamy, już nie ma. Jest kilka Polsk, a każda inna. Unia Europejska przeszła do historii, a w jej miejscu powstała nowa, radykalna organizacja. Inne kraje regionu dryfują ku własnemu, często dość przerażającemu przeznaczeniu.

Po Europie Wschodniej krąży tajemniczy Siwy Dym, którego zagadkowość przyciąga naukowców i zblazowanych slawskłaczy. To wszystko próbuje opisać, rozgryźć i przeżyć Marcin Szreniawa, dziennikarz wojenny, agent i cyngiel z bożej łaski, przejawiający nieodpartą skłonność do silnych kobiet i mocnych używek. Los rzuca go od Bałkanów po Rosję, a on z każdej misji wraca z kolejnymi duszami na sumieniu.

W Siwym Dymie Ziemowit Szczerek stworzył futurystyczną wizję Europy, która popada w coraz większy chaos. Ojcami chrzestnymi tej powieści mogliby być Philip K. Dick i Witold Gombrowicz. Jeden podarował narkotykową wizyjność i bezkres wyobraźni, drugi – wyczulenie na absurdy polskości."(notatka o książce wydawnictwo Czarne)

Współpraca wydawnicza:  Wydawnictwo Czarne

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury