Nagłówek artykułów

Koncert

„Sama sobie napiszę tę rolę” - recital Agaty Grześkiewicz

sala widowiskowa / bilety 25,00 zł / w dniu koncertu 30,00 zł / dostępne w kasie SDK  lub on-line od 6 lutego:    Kup bilet

Recital ten jest swego rodzaju przewodnikiem po zakamarkach kobiecej duszy, ukrytych często pod maskami codziennych obowiązków i licznych ról, które każda Kobieta zmuszona jest przybierać. Opowieścią, która chciałaby być obiektywna, dlatego „pisana” jest zarówno z perspektywy kobiecej (m.in. A. Osiecka, A. Achmatowa, A. Kitschman), jak i męskiej (m.in. W. Młynarski, B. Maj, J. Kaczmarski, J. Jurandot). Jest to także podróż przez kolejne dekady, rozpoczęta w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Piosenki pokazują, jak zmieniał się sposób postrzegania Kobiet przez ich otoczenie, jak i przez nie same - jest zatem świetnym muzycznym podsumowaniem 100-lecia uzyskania praw wyborczych przez Kobiety w Polsce.

Perspektywy te łączy na scenie w swej filigranowej postaci Agata Grześkiewicz, która potrafi wydobyć z wykonywanych tekstów szeroki wachlarz emocji. A niemało ich, gdy śpiewa się o kobiecych snach i marzeniach, mężczyznach i miłościach… Jest też w tym recitalu coś osobistego — wszak artystka „sama sobie napisała tę rolę”.


Przy fortepianie wokalistce towarzyszył będzie: DAMIAN KRYŃSKI


Zaaranżowane kameralnie - na fortepian i głos - utwory Agata Grześkiewicz z powodzeniem wykonywała zarówno w dużych centrach, jak i małych domach kultury, czy kameralnych kawiarniach artystycznych, m.in. w Dworze Artusa w Toruniu, Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie, Piwnicy pod Baranami w Krakowie, Kalinowym Sercu w Warszawie, Krakowskim Forum Kultury, licznych Domach Kultury w Warszawie i wielu innych miejscach. Agata Grześkiewicz współpracuje lub współpracowała m.in. z Romanem Kołakowskim i warszawskim Teatrem Piosenki, Jerzym Satanowskim, Janem Poprawą, Bogusławem Sobczukiem. Nagradzana była wielokrotnie na prestiżowych festiwalach: "Pamiętajmy o Osieckiej", Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej "Reflektor" w Koszalinie, Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu i innych.

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury