Nagłówek artykułów

Koncert

Koncert płyty: AHAVAT OLAM – Miłość wieczna – Pieśni hebrajskie

sala widowiskowa / bilety 20,00 zł /  w kasie SDK  lub on-line:    Kup bilet

AHAVAT OLAM to szczególny program, w którym znalazły się pieśni hebrajskie o charakterze religijnym wykonywane podczas świąt żydowskich. W szczególności pieśni związane z tzw. Wielkimi Świętami: Rosz Haszana (Żydowski Nowy Rok) i Jom Kipur (Dzień pojednania).

Anna Riveiro: śpiew, scenariusz koncertu
Anna Hajduk: fortepian, aranżacje utworów

Koncert uzupełniają pieśni związane z Szabatem - śpiewane zarówno w synagodze jak i te wykonywane tradycyjnie w domu. Premiera programu odbyła się podczas X-tego Festiwalu Kultury Żydowskiej „Zachor - Kolor i Dźwięk" 2017 w Białymstoku.

„Charyzmatyczny głos Anny Riveiro, w połączeniu z wirtuozerskimi aranżacjami pianistki Anny Hajduk, brzmi magicznie. Artystki tworzą wyjątkowy klimat i przenoszą słuchaczy w inny świat...”

Płyta AHAVAT OLAM to wyjątkowe we współczesnej Polsce nagranie: jedyna płyta z takim repertuarem śpiewanym przez kobietę (Anna Riveiro jest pierwszą kobietą-kantorką w Polsce).
Wszystkie aranżacje w warstwie muzycznej są autorstwa Anny Hajduk.
„Nagrałyśmy tę płytę , aby podzielić się piękną muzyczną tradycją żydowską jak też chronić ją od zapomnienia. Nagrywając „live”, podczas koncertu, chciałyśmy oddać atmosferę emocji i osobistego spotkania ze słuchaczem...”

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury