Nagłówek artykułów

Koncert

Koncert muzyki kubańskiej - Buena Vista

 

 

 

THE CUBAN LATIN JAZZ – MUSIC OF BUENA VISTA
Muzyka, która wprowadza w dobry nastrój – wyjątkowe wydarzenie muzyczne, wyjątkowe spotkanie z wyjątkowymi muzykami.

Kup Bilet

Zabierzemy Cię w muzyczną podróż po ulicach Hawany, pokażemy zakątki karaibskich wysp i sprawimy, że poczujesz w sobie prawdziwą kubańską radość! THE CUBAN LATIN JAZZ w projekcie Music of Buena Vista to ogromna dawka muzyki rodem z Kuby, muzyki, która ekscytuje, zachwyca i jest pełna pasji. Jeśli z wypiekami na twarzy oglądałeś film Buena Vista Social Club i cenisz sobie muzyczne wydarzenia, które sprawiają radość, są pełne żaru i namiętności – to nasz koncert jest właśnie dla Ciebie. Niepowtarzalni muzycy, którzy grali u boku gwiazd legendarnego projektu Buena Vista Social Club i zmysłowi tancerze tworzą wyjątkowe przedstawienie pełne karaibskich rytmów. Podczas koncertu usłyszymy brzmienia kubańskie – rumbę, son, mambo, danzon i cha cha cha.

Bilety: 45 PLN | Dostępne na www.biletyna.pl oraz w SDK od 1.IX

------------------------------------------

Skład

Yaremi Kordos - vocal
Juan Carlos Hechevarria – vocal, bongosy
Roland Abreu - kontrabas, vocal
Nando del Rio - kongi, vocal
Paweł Kukuła - piano
Taras Bakovsky – saksofon

cuban01

O ZESPOLE

Pierwszy koncert zagrali rok temu na Ukrainie. - To była spontaniczna sytuacja, miał być jednorazowy występ, ale wyszło inaczej i od czerwca 2017 grają razem - mówi kontrabasista Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak. Urodzony na Kubie muzyk trafił do Wrocławia na studia na Akademii Muzycznej, gdzie studiował klasykę.
Z kolei z Ukrainy pochodzi saksofonista Taras Bakovsky, który grał na ukraińskich festiwalach Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi. Pianista Paweł Kukuła zaczynał w Grudziądzu, trafił do Warszawy i w końcu na wrocławską Akademię Muzyczną. Czwartym muzykiem The Cuban Latin Jazz jest perkusista Dominik Jaske. The Cuban Latin Jazz to pełna energii fuzja muzyki jazzowej, latynoskiej i kubańskich rytmów.
Zespół zdobył II miejsce na festiwalu jazzowym Jazz nad Odrą 2018 i został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Kulturalnej Warto 2018.

cuban02Yaremi Kordos - znakomita wokalistka rodem z Hawany. Otoczona muzyką od najmłodszych lat. Koncertowała już na Kubie u boku tak wielkich gwiazd jak Omara Portuondo i Ibrahim Ferrer z Buena Vista Social Club. Jej niezwykła barwa głosu to wyjątkowy dodatek do projektu.Gościnnie podczas koncertu wraz z zespołem The Cuban Latin Jazz wystąpi fenomenalna YAREMI KORDOS.

 

 

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury