Przejdź do treści (Skrót: Ctrl+Shift+5)

Nagłówek artykułów

Koncert

Irlandia - Muzyka. Taniec. Śpiew / Widowisko taneczno-muzyczne

Wpis archiwalny

 19.03.2022  /  sobota  /  g. 18 

/  sala widowiskowa  bilety 30 zł  - dostępne od 01.03.2022 


FB fanpageGREY
Kraj piwem płynący, ojczyzna żeglugi, której symbolem jest trójlistna koniczyna (shamrock).

Stamtąd pochodzi Halloween – zupełnie tak samo jak projektanci Białego Domu i statuetki Oscara. Państwo położone pośród wód morza Irlandzkiego i Celtyckiego. Choć klimat jest surowy, a pogoda często deszczowa, to z całą pewnością nie można tego powiedzieć o ludziach i kulturze, bo Irlandia to kraj pogodnych, otwartych ludzi; bogatej kultury i wspaniałych krajobrazów. Mieszkańcy najczęściej posługują się językiem irlandzkim, lecz drugi z kolei jest język POLSKI…

Irlandia to kraj religijny; już sama symbolika kolorów flagi wskazuje, że jest to ważny aspekt ich tradycji. Zieleń z lewej strony to symbol katolików, czerwień z prawej – protestantów. Biel po środku to znak pojednania pomiędzy dwiema religiami.

Zapraszamy w barwną podróż po Irlandii, przez kulturę muzyczną i taneczną zielonej wyspy, od zamierzchłej tradycji po współczesną, tworzoną przez młode pokolenie Irlandczyków. Najpopularniejsza muzyka i taniec ludowy świata w mistrzowskim wykonaniu sprawi że utrzymanie stóp w miejscu będzie nie lada wyzwaniem!


Gościem specjalnym będzie Ruth McKenna – gwiazda tańca irlandzkiego, tancerka widowiska Riverdance. Towarzyszyć jej będą Mateusz Wójcik twórca projektu „Usłyszeć Taniec" oraz irlandzki zespół Macalla Trio.


Czytaj więcej o projekcie "Usłyszeć taniec"


Projekt dofinansowany ze środków Culture Ireland

Irlandia logo