Nagłówek artykułów

Koncert

Dziecięce Ogrody Muzyczne - Węgry

  • Wydarzenie dla rodzin z dziećmi. Dzieci w wieku 5 - 10 lat.

W węgierskim ogrodzie muzycznym zabrzmią wiejskie cymbały i cygańskie skrzypce, a do tańca spróbuje nas porwać ognisty czardasz. Muzykę klasyczną reprezentować będą: Franciszek Liszt (wymawiaj List)- jeden z najsłynniejszych kompozytorów i jednocześnie wirtuozów fortepianu oraz Bela Bartok, w którego utworach słyszymy echa tradycyjnej muzyki węgierskiej. Wsłuchamy się także w brzmienie języka węgierskiego, uznawanego za jeden z najtrudniejszych na świecie. Z Budapesztu wybierzemy się nad Balaton by posłuchać legendy o tym, skąd się wzięło echo na Półwyspie Tihany. A potem jeszcze krótka wizyta w pracowni Victora Vasarel’ego zwanego “dziadkiem op artu” i rzut oka na fotografie Roberto Capy i André Kertésza. Zapraszamy! Fogadtatás!

Wykonawcy: Anna Górna, Olena Yeremenko, Patryk Walczak, Sebastian Wielądek; Kolor Kolektyw – malowanie światłem; Anna Szawiel – prowadzenie.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sala widowiskowa SDK / bilety 10 zł dostępne: biletyna.pl, eBilet.pl oraz Kasa SDK

Kup bilet

 

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury