Nagłówek artykułów

Koncert

Służewski Dom Kultury gra z WOŚP :)

sala widowiskowa / bajka - bezpłatne wejściówki do odbioru od dn. 2.01.2018  Odbierz wejściówkę  / pozostałe wydarzenia - wstęp wolny

P  O  M  A  G  A  N  I  E      J  E  S  T      D  Z  I  E  C  I  N  N  I  E      P  R  O  S  T  E 

Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

link 2019WOSPsztabNEW  link 2019WOSPwolontariusze  link 2019WOSP

P  R  O  G  R  A  M       S  Z  T  A  B  U      #  4  2  1  2  :

WOSP serce linkG. 13.30 – 21.00  KWESTUJEMY! / foyer SDK / wstęp wolny


WOSP Kwesta linkPrzed, w trakcie i po wszystkich wydarzeniach zbieramy do puszek datki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Wesprzyj WOŚP i KRĘĆ SIĘ RAZEM z NAMI :)

WOSP serce linkG. 13.30 – 21.00  REJESTRACJA DAWCÓW SZPIKU KOSTNEGO / foyer SDK / wstęp wolny


DKMS WOSP2019

Podczas 27 FINAŁU WOŚP, 13 stycznia br., na terenie Służewskiego Domu Kultury, odbędzie się również akcja rejestracji dawców szpiku kostnego, którą przeprowadzi grupa „GENetycznie Pozytywni” - woluntariusze DKMS www.dkms.pl. Woluntariusze DKMS „GENetycznie Pozytywni” udzielą również wszelkich informacji w tym zakresie. Sama rejestracja jest bardzo łatwa i zajmuje kilka minut.

„Nowotwory krwi: liczba chorych na świecie wzrosła dwukrotnie w ciągu kilkunastu lat…
Na świecie co 30 sekund jedna osoba dowiaduje się, że ma nowotwór krwi. W Polsce choruje z tego powodu ponad 100 tys. osób, a co roku diagnozowanych jest prawie 6 tys. nowych zachorowań - przypomina Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych” (źr. www.rynekzdrowia.pl wrze 2018)

PAMIĘTAJ! TY TEŻ MOŻESZ POMÓC! ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU!WOSP serce linkG. 14.00 - SPEKTAKL DLA DZIECI  od lat 3 / "Wrażliwość" / TEATR CONIECO z Białegostoku / bezpłatne wejściówki dostępne od 2 stycznia 2019 - ilość miejsc ograniczona                   Odbierz wejściówkę

 

belkaProgram 2019WOSPBajka01Inspiracją sztuki jest baśń J.CH. Andersena pt. "Stokrotka", jej mali bohaterowie są krzywdzeni przez człowieka, a w końcu zostają wyrzuceni jak niepotrzebne przedmioty.
W tym miejscu zaczyna się nasz spektakl. Widzimy stokrotkę leżącą na ulicy i przechodzących ludzi.
Scena pierwsza jest zrealizowana w technice teatru przedmiotu. Ludzie-buty i ich reakcje na porzucony kwiatek, to refleksje na temat wrażliwości ludzkiej.
Pozostałe części spektaklu to marionetkowa pantomima z muzyką Agnieszki Glińskiej.
W scenie drugiej podziwiamy małego Klauna opiekującego się połamanym kwiatkiem, jego smutek, troskę i poświęcenie kiedy walczy z motylem i wężem w obronie roślinki, a wreszcie wielką radość, że "Stokrotka" odżywa i znowu budzi zachwyt.
Trzecia scena przenosi nas na pole, gdzie Strach na wróble przejęty opuszczonym gniazdkiem skowronka, przymusza Wędrowca, żeby zajął się wysiadywaniem jajeczka. Potem uczy małe pisklątko latać i w końcu sam też odlatuje, zostawiając zdumionego podróżnika.
Ostatnia scena ukazuje nam wrażliwego Chłopca, który ma wspaniałe pomysły. Jego niesamowita zabawa pozwala odkryć świat dziecięcych radości.

WOSP serce linkG. 15.30 - I KONCERT / FLORENCE JENKINS PROJECT / wstęp wolny

FJP WOSP2019Florence Jenkins Project to dynamiczne rockowe piosenki i nastrojowe ballady, przyprawione czasem etnicznym sosem. Naszą patronką jest Florence Foster Jenkins – niezwykła kobieta, dla której nawet całkowity brak talentu nie był wystarczającą przeszkodą żeby swoją miłością do muzyki dzielić się z innymi. Naszą muzykę znajdziesz na serwisach muzycznych (iTunes, Spotify, Deezer, Google Play, Tidal i paru innych). Na żywo możesz nas spotkać najczęściej w warszawskich klubach.

 


WOSP serce linkG. 17.00 - II KONCERT / SIGALS  /wstęp wolny 

 

Sigals WOSP2019Sigals to tykająca bomba energetyczna, opakowana melodyjnymi utworami i ozdobiona charakterystycznym wokalem w połączeniu z rasowymi chórkami. Zainspirowani nieśmiertelnymi albumami z Motown, tworzą niemodną już dziś muzykę, która gra im w duszy od dzieciństwa. W prostych słowach ukrywają głębszy sens, szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania lub z przymrużeniem oka bawią się rymem.
Gatunek muzyczny sami określają jako funk’n’roll, czyli połączenie funku, rock’n’rolla oraz disco przełomu lat 70 i 80.
Skład: Ewa Rutkowska - wokalKarolina Grala - chórekAsia Kulasza - chórekPaweł „Pawziu” Wiśniewski - instr. klawiszoweKuba Andrzejewski - gitaraWojtek Chmielewski - gitaraPiotr „Pepek” Szczepańczyk - basMarcel Witkowski - bębny

WOSP serce linkG. 19.00 - JAM SESSION

 

S  Z  T  A  B  # 4 2 1 2  :

DANE SZTABU:
Szef Sztabu: Ela Biryło; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nr sztabu: 4212
Siedziba Sztabu: Służewski Dom Kultury w Warszawie  02-743 Warszawa, ul. J.S. Bacha 15
Kontakt do Sztabu (w godz.10.00 - 16.00):  tel. 22 3977271; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wolontariusze : 7 osób

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury