Nagłówek artykułów

Inne

Spotkania przyrodnicze w SDK - Ssaki Puszczy Kampinoskiej

sala widowiskowa    /  wstęp wolny

Ssaki Puszczy Kampinoskiej

Puszczę Kampinoską zamieszkuje ponad 50 gatunków ssaków. Kierownik Zespołu ds. Nauki i Monitoringu Przyrody Kampinoskiego Parku Narodowego dr Dawid Marczak opowie o niektórych z nich, m.in. reintrodukowanych łosiach (będących symbolem Parku), rysiach i bobrach, a także jeleniach, dzikach, nietoperzach oraz wilkach, które powróciły w te rejony po wielu latach nieobecności.

Spotkania przyrodnicze w SDK to nowy pomysł na popularyzację wiedzy dotyczącej otaczającej nas przyrody i jej ochrony. Organizowane przez Służewski Dom Kultury i Warszawską Grupę Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków spotkania będą poświęcone przede wszystkim ptakom Warszawy i Mazowsza, ale nie tylko: porozmawiamy również o mieszkających w Kampinoskim Parku Narodowym wilkach, zimujących w stolicy nietoperzach czy roślinach, które możemy spotkać spacerując po miejskich parkach i ogrodach.

Spotkania przyrodnicze w SDK będą odbywać się w każdą czwartą środę miesiąca o godzinie 19. Co miesiąc inny temat i inny prowadzący.

 

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury