Nagłówek artykułów

Inne

Otwarcie sezonu SDK

Przez cały dzień jesteśmy dla Was. Można przyjść, porozmawiać, zapisać się na zajęcia. Przygotowaliśmy też na ten szczególny dzień mnóstwo atrakcji. Zapraszamy!


Program:


14:00 / START IMPREZY
Zapraszamy do zapoznania się z warsztatami i topografią terenu Służewskiego DK.

14:30 / scena plenerowa
PREZENTACJE PRACOWNI I WYSTĘPY GRUP ARTYSTYCZNYCH SDK:

ZESPÓŁ WOKALNY “SŁUŻEWIANKI”
Zespół wokalny "Służewianki" powstał w roku 2015 w ramach projektu "Młodzi 50+".
SŁUŻEWIANKI mają na swoim koncie wiele koncertów przed publicznością. Występują na imprezach dzielnicowych, imprezach m.st. Warszawy. Są laureatkami konkursów oraz przeglądów wokalnych.

KRĄG MAM i MAMA FIT
MAMA FIT to Ćwiczenia dla mam z dziećmi. Fantastyczna zabawa połączona z aktywnością fizyczną.
KRĄG MAM to spotkanie mam dzieci małych i większych, a także tych zupełnie małych, jeszcze mieszkających w brzuszku.
Celem spotkań jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do spotkania z kobietami na poziomie serca. Osoba, która prowadzi spotkanie proponuje kolejne tematy spotkań w oparciu o potrzeby sygnalizowane przez uczestniczki.

TEATR TAŃCA “AFERA”
Podstawowa technika naszej pracy to taniec współczesny, którego cechą jest szanowanie różnic pomiędzy tancerzami i wykorzystanie ich naturalnych predyspozycji. Inspiracje z jednej strony romantyzmem i liryką Isadory Duncan, a z drugiej dramaturgią tańca Marthy Graham budują rdzeń naszych poszukiwań scenicznych.
W sezonie 2018/2019 zespół pracować będzie nad nowym spektaklem. Tancerki "Afery" będą również przygotowywać się do gościnnych występów w Hamamatsu w ramach 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią.

HIP-HOP AKADEMIA
Pracujemy nad różnymi projektami artystycznymi głównie związanymi z tańcem Hip-Hop. Bierzemy udział w wymianach międzynarodowych, gdzie wspólnie z uczestnikami z innych krajów promujemy wszystkie elementy kultury Hip-Hop.

ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE DLA MALUCHÓW
Na zajęciach dzieci 2-3 letnie, uczą się funkcjonowania w grupie i przyswajają zasady wspólnej zabawy.

BREAKDANCE / COMMERCIAL
Taniec Breaking to połączenie artyzmu i atletyzmu, w którym olbrzymią rolę przykłada się do oryginalności i muzykalności. Bez wątpienia jest jedną z najefektowniejszych form tanecznych z jaką możemy się spotkać. Jest to taniec trudny, jednak już nawet nauka podstaw, daje olbrzymią satysfakcję.

BEATBOX
Zapraszamy na warsztaty Beatbox z jednym z najlepszych beatboxerów w Polsce! Bobby - mistrz Polski, koncertujący z grupą AudioFeels - pokaże Wam, jak robić muzykę bez instrumentów.

ZESPÓŁ WOKALNY “DECYBELE”
Grupa śpiewająca w ciekawych, nowoczesnych, niebanalnych aranżacjach wokalnych. Podczas zajęć w SDK szlifują warsztat wokalny, aktorski, ruchowy. Pracują też nad autorskim musicalem.
Pełna profeska!!

14:30-18:00 / OTWARTE WARSZTATY SDK:

/ sala plastyczna
CERAMIKA
Uczestnicy mają szansę w przyjaznych warunkach realizować swoje pomysły, poznawać nie tylko techniki ceramiczne ale i swoją wyobraźnię.
Tworzymy ozdoby, biżuterię, bawimy się formami, bo... ceramika nie ma ograniczeń!

GRAFIKA
Wykonywanie odbitek przy pomocy ręcznej prasy graficznej, rysowanie, klejenie, projektowanie – wszystko to, co wprowadzi nas w świat grafiki bez użycia komputerów!

/ plener
JOGA DLA DZIECI
Zajęcia dla dzieci inspirowane jogą, to doskonała zabawa, dobroczynna dla ich ruchowego i osobowościowego rozwoju, która: wzmacnia ciało, zwiększa zakres ruchu, ulepsza koordynację i równowagę. Ulepsza zdolność koncentracji poprzez uspokajający wpływ na układ nerwowy, uczy technik odpoczynku i samokontroli. Dzieci mogą ćwiczyć same, lub z rodzicem, do czego zachęcamy. Obserwujemy wtedy jak tworzy się i umacnia uważna, wysokiej jakości relacja.

PLASTYKA
Przy sztalugach malarskich odkrywamy świat wyobraźni, a rzeźbiąc doświadczamy radości tworzenia. Uczymy się nowych technik plastycznych, a z niepotrzebnych kartonów i folii budujemy niezwykłe konstrukcje.

SITODRUK
Zapraszamy na warsztaty z podstaw techniki sitodruku. Podczas zajęć będziesz miał okazję stworzyć autorskie projekty oraz powielać je na tkaninach oraz wyrobach papierowych. Rysujemy, projektujemy, robimy kolaże łącząc zdjęcia z rysunkiem oraz szablonem.

/ studio foto
FOTOGRAFIA DLA DZIECI
Uczymy podstaw fotografii, bawimy się nią, poznajemy historię i techniki, dużo rozmawiamy o fotografowaniu, a przede wszystkim zarażamy entuzjazmem.
Studio foto w SDK to miejsce, w którym można skorzystać z zaplecza fotograficznego i ciemni. To miejsce dla każdego, kto lubi robić zdjęcia: od amatora do profesjonalisty, od przedszkola do seniora.

FOTOGRAFIA PORTRETOWA DLA DOROSŁYCH
Co to znaczy dobry portret? Jak pracować z modelem/modelką? Jak pracować ze sztucznym oświetleniem (studio) a jak ze światłem zastanym? Uczestnicy poznają naważniejsze zasady fotografii portretowej, poznają klasyków gatunku, nauczą się tajników oświetlenia.

/ foyer
STANOWISKO INFO
Informacja o wszystkich pracowniach i repertuarze SŁUŻEWSKIEGO DK.

ZAPISY
Informacja, pomoc przy zapisach na warsztaty.

MŁODZI 50+
Punkt informacyjny programu MŁODZI 50+ obejmującego:
Kursy językowe i komputerowe
Trening pamięci
Zajęcia wokalne
Ćwiczenia na krzesełkach, Nordic Walking,
Zumba, Stretching, Pilates
Pisanie ikon, Tkactwo
Wykłady o kulturze
Spotkania, Wyjścia do teatru

GRUPA MUSICALOWA "ORFEUSZ"
Wyjątkowe autorskie warsztaty musicalowe dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 16 lat.
W czasie cotygodniowych zajęć wokalnych, tanecznych i aktorskich uczestnicy przygotowują spektakl muzyczny, doskonaląc jednocześnie swoje umiejętności.
Szczegółowych informacji udzieli Państwu koordynator zajęć dziecięco-młodzieżowej grupy musicalowej "ORFEUSZ".


“MUZOGRAJKI” - STOISKO Z INSTRUMENTAMI DLA DZIECI
Promujemy nowe warsztaty umuzykalniające dla dzieci.
Zapraszamy na spotkanie z instruktorem, który opowie jak zainteresować dziecko muzyką i instrumentami.

/ ogród
WSPÓLNY OGRÓD “DŻEM SESSION” - PRZYGOTOWYWANIE PRZETWORÓW
Jabłka, gruszki, śliwki, dynia plus zioła z naszego ogródka równa się pyszne aromatyczne dżemy. Dołącz do nas! (słoiczki mile widziane).

/ sala taneczna
TANIEC WSPÓŁCZESNY / TEATR TAŃCA
Warsztat poprowadzi Magdalena Golla - choreograf i instruktor Teatru Tańca AFERA.

HIP-HOP
Warsztaty dla grupy dziecięcej poprowadzi Ola Gębarowska.
Bardziej zaawansowanych tancerzy zapraszamy na warsztat z Janem Władoniem.

BREAKDANCE / COMMERCIAL
Warsztat poprowadzi Damian Kaczmarek.

/ sala muzyczna
GITARA KLASYCZNA
Pracownia Gitary Klasycznej Służewskiego Domu Kultury zaprasza tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z gitarą, jak i tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.

BEATBOX
Zapraszamy na warsztaty z Mistrzem Polski - Bobbym!!

/ antresola
ŚPIEW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Zapraszamy na konsultacje z Agnieszką Piotrowską-Hajduk, która jest założycielką i trenerką wokalną zespołu DECYBELE.

/ domek literacki
STUDIO RAPSODYCZNE - TEATR DLA DOROSŁYCH
Zapraszamy na konsultacje z opiekunem grupy teatralnej Studia Rapsodycznego.

PONADTO:

/ plener
HARCERSKI KLUB RATOWNICZY
Pokaz ratownictwa medycznego oraz warsztaty pierwszej pomocy poprowadzą harcerze z Klubu Ratowniczego "Mokotów".

ZBIÓRKA KARMY I DARÓW RZECZOWYCH DLA ZWIERZĄT BEZDOMNYCH
Zbieramy suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, a także obroże, smycze, zabawki, pledy itp.

SLACKLINE - SPACER PO LINIE
Spróbuj swoich sił w wyjątkowej dyscyplinie sportowej polegającej na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie rozpiętej pomiędzy dwoma drzewami.
Proponujemy bezpieczny spacer i naukę balansowania na linie zawieszonej na wysokości kilkunastu centymetrów nad ziemią pod okiem doświadczonego instruktora.

MALOWANIE BUZIEK
Możesz stać się kim tylko chcesz. Czeka na Ciebie nasza plastyczka Ania z głową pełną pomysłów!!

TURNIEJ SUMO
Wesoła zabawa dla młodzieży i dorosłych. Specjalne stroje przekształcają zawodników w japońskich kolosów.
Sumo to forma zapasów uważana za sport narodowy Japonii, polegająca na wypchnięciu przeciwnika poza centralny krąg ringu lub zmuszeniu go do dotknięcia ringu każdą częścią ciała oprócz stóp. W ten sposób prawdziwymi mistrzami tej sztuki są osoby o sporej porcji tłuszczyku na ciele ;)

16:00 / sala widowiskowa
"BAJKOWANIE" - seans z bajkami kliszowymi i muzyką na żywo.
Córeczka i Tata, imitując głosy postaci i tworząc na żywo ścieżkę dźwiękową, zilustrują a może opowiedzą na nowo stare historie zapisane na kliszy filmowej. Bajki są zrealizowane w formie serii slajdów a postacie i światy przedstawiane w rozmaitych technikach rysunku lub lalkowej. Niekiedy przygody pingwinków albo świnek domagają się nowej, przewrotnej interpretacji a niektóre należy pozostawić w ich oryginalnej aurze, niespotykanej dziś łagodności i dobroci.
(bezpłatne wejściówki dostępne w Służewskim DK)


17:30 / sala widowiskowa
FILM DLA MAŁYCH I DUŻYCH
Wracamy do klasyki fantasy / sci-fi z roku 1982. Zapraszamy na jeden z najlepszych filmów w karierze S. Spielberga.
"..Pozostawiony przypadkowo na Ziemi kosmita zaprzyjaźnia się z małym chłopcem, Elliotem. Niezwykły przybysz próbuje wrócić do domu.."
(wstęp wolny)

20:00 / scena plenerowa
KUBA BADACH - TRIBUTE TO A. ZAUCHA
Podczas plenerowego koncertu usłyszymy niezapomniane piosenki legendy polskiej sceny muzycznej – Andrzeja Zauchy w nowych aranżacjach Kuby Badacha i Jacka Piskorza. m.in.: „Byłaś serca biciem”, „Wymyśliłem Ciebie”, „Bądź Moim Natchnieniem” i wiele, wiele innych …
„To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory…” (Kuba Badach)
(wstęp wolny)

Służewski Dom Kultury / ul. Bacha 15

SDK/wstęp wolny

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury