Nagłówek artykułów

Inne

Dzień z Lechem Majewskim

DZIEŃ Z LECHEM MAJEWSKIM
Data: 29.09.2018 r., godz. 15.00

DZIEŃ Z LECHEM MAJEWSKIM rozpoczynamy o godz. 15.00 projekcją video-artów: „Pokój saren “i ‘Szklane usta”.
Następnie zostanie wyświetlony film (dramat) „Onirica”.

Po projekcjach odbędzie się spotkanie z Lechem Majewskim oraz otwarcie wystawy fotografii "RUCHOME ŚCIANY".

Od godz. 15:00 do 20:00, Wydawnictwo „Rebis”, na swoim stoisku w SDK umożliwi zakup książek autorstwa Lecha Majewskiego, a także publikacji o Artyście.

Lech Majewski to reżyser filmowy i teatralny, malarz, poeta, pisarz - autor esejów i powieści. Jest artystą, którego trudno zaklasyfikować do jakiejś szkoły czy stylistyki, wpisać w konkretny nurt, czy formację artystyczną. Ze swobodą i odwagą przemierza geograficzne obszary, ale także kolejne dziedziny sztuki, bada różne środki ekspresji i alternatywne wymiary narracji, rozsadzające schematy gatunkowe. Otwarty na współczesność, świetnie zorientowany w najnowszych tendencjach sztuki, w rzadki dziś, szlachetny sposób pozostaje wierny starym mistrzom. Wbrew nakazom własnej epoki swoją twórczością dowartościowuje kategorię piękna.
Filmy Lecha Majewskiego „opowiadają się” w pierwszej osobie, są pejzażami wewnętrznymi. Pozwalają wniknąć w mikrokosmos bohatera - najczęściej jest nim artysta - którego wrażliwość filtruje obraz rzeczywistości.

Przedstawione w „Galerii przy Kozach” prace pochodzą
z różnych okresów twórczości Lecha Majewskiego: Szklane usta (powstały ze złożenia cyklu wideo-artów Krew poety) zrealizowano w 2007 roku. Większość́ monochromatycznych fotografii zrobiono na planie Krwi poety / Szklanych ust. Dwie z nich są cytatami z Ewangelii Według Harry’ego (1992), a kilka barwnych – z Angelusa (2000).
Galeria Przy Kozach Służewski Dom Kultury, ul. J. S. Bacha 15, Warszawa

 

Sala widowiskowa/Foyer/Galeria przy Kozach/bezpłatne wejściówki do odebrania w dniu wydarzenia

Obserwuj nas na instragramie @sluzewskidomkultury