„Mój Zielony Dach Skośny” – pod takim hasłem w Służewskim Domu Kultury odbyły się trzecie już warsztaty, których celem było wspólne stworzenie roślinnego dachu, tym razem - skośnego. Warsztat zaczął się od krótkiego wykładu nt. konstrukcji, korzyści i przykładów, który przedstawili Marzena Bronisz z firmy PoLandscape oraz Łukasz Zakrzewski z Firestone.

skosnydach1Po prezentacji, ponad 30-osobowa grupa przeniosła się do ogrodu Służewskiego Domu Kultury, gdzie już czekała specjalna konstrukcja. Pierwszym etapem było wspólne wykonanie hydroizolacji z membrany EPDM. Łukasz Zakrzewski i Tomasz Pecyna instruowali uczestników jak połączyć membranę na zakład czy wykończyć narożnik. Kiedy skośny dach był już należycie uszczelniony, Jacek Janaszek przedstawił innowacyjne moduły zielonych dachów, które składają się ze wszystkich niezbędnych warstw i są porośnięte dobrze ukorzenionymi roślinami. Rozwiązanie to daje najszybszy możliwy efekt stworzenia roślinnej połaci. Uszczelniona hydroizolacją konstrukcja stała się zielonym dachem w błyskawicznym tempie. Po zakończeniu budowy, nawiązała się żywa dyskusja na temat wprowadzania bioróżnorodności w miastach, także poprzez zielone dachy.skosnydach2

Cykl warsztatów „Mój Zielony Dach” odbywa się w ramach Projektu Zielone Miasto – organizowanego przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Partnerami warsztatu były firmy: Firestone Building Products zajmująca się produkcją wysokiej klasy membran EPDM oraz Bio-Ogród- Las-Serwis firma specjalizująca się w profesjonalnym wykonawstwie dużych inwestycji, w tym ogrodów na dachach. Warsztat przeprowadziła pracownia architektury krajobrazu PoLandscape.


Wiecej informacji na stronach: www.zielonyparagraf.pl oraz  www.facebook.com/ZielonyParagraf 
skosnydach4

Poprzedni
październik 2017
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25 26 27 28 29 30
5
11
13
16
23
24
25
26
30
31
1 2 3 4 5

BOX REPERTUAR

KupBilet EB06

box galeriaprzykozach2

GDz

box 50 MLODZI

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor