„Mój Zielony Dach” – pod takim hasłem w Służewskim Domu Kultury podczas targów Wzory w Ogrodzie odbyły się drugie warsztaty, których celem było wspólne stworzenie mini roślinnego dachu.
Uwaga! - jeszcze w tym miesiącu kolejne warsztaty!

zieldach1Warsztat zaczął się od krótkiego wykładu nt. konstrukcji, korzyści i przykładów, który przedstawiła Marzena Bronisz z firmy PoLandscape. Po prezentacji, 30-osobowa grupa przeniosła się do ogrodu Służewskiego Domu Kultury, gdzie już czekała specjalna konstrukcja z cortenu, na której wspólnie stworzyli tzw. „jednowarstwowy” zielony dach. Pierwszym etapem było wspólne kładzenie hydroizolacji, które poprowadzili: Tomasz Pecyna i Łukasz Zakrzewski z firmy Garden Serwis. Każdy mógł spróbować swoich sił w łączeniu zakładu czy wykańczaniu narożnika. Kiedy eksperymentalny zielony dach był już należycie uszczelniony, Maciej Kielak opowiedział o funkcjach, właściwościach i cechach substratów KiK- Krajewscy Ziemskie Produkty, używanych na zielonych dachach zamiast ziemi ogrodniczej. Na koniec uczestnicy posadzili rośliny w biało-fioletowo-niebieskiej kolorystyce dobranej przez szkółkę roślin Grąbczewscy.zieldach2
Cykl warsztatów „Mój Zielony Dach” odbywa się w ramach Projektu Zielone Miasto – organizowanego przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Partnerami warsztatu były firmy Garden Serwis – oficjalny przedstawiciel Firestone Building Products, KiK – Krajewscy Ziemskie Produkty – zajmująca się produkcją specjalistycznych podłoży oraz szkółka roślin Grąbczewscy od 1936, MAMY ZIELONE POJĘCIE, która od ponad 70 lat produkuje i sprzedaje rośliny. Warsztat przeprowadziła pracownia architektury krajobrazu PoLandscape.
Więcej zdjęć i informacji na stronach: www.zielonyparagraf.pl oraz www.facebook.com/ZielonyParagraf
warsztatyII zieldach

 
styczeń 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
6
20
27
28
29
30
31
1 2 3 4

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

dyktando modul

zwm2018 modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor