W ostatnią sobotę karnawału, 6 lutego 2016 r. od godziny 18:30 do 22:00 w Służewskim Domu Kultury odbyła się międzypokoleniowa potańcówka ostatkowa. Imprezę poprowadził DJ HIRO SZYMA, którego nadrzędną dewizą jest dbanie, aby publiczność dobrze się bawiła! Jak było? Przeczytajcie i zobaczcie..

Uwierzcie nam na słowo w SDK można bawić się międzypokoleniowo!

   Pierwsi na imprezę dotarli doświadczeni tancerze. Miło było patrzeć z jaką werwą przebierają się w wygodne do tańca buty. Panowie i panie z grupy 50+, już po chwili wirowali na parkiecie w imprezowych kreacjach. Muszę przyznać, że takiej aktywności i chęci do zabawy mogą im pozazdrościć nawet niektóre dużo młodsze osoby. Po upływie kilkudziesięciu minut na sali pojawiła się młodzież, która zgodnie z naszym zaproszeniem, również poczuła się adresatem międzypokoleniowej potańcówki.

   Trochę niepewnie, może nawet testowo, wchodziła na salę. Już po kilku minutach zabawy widać było, że młodzi wychodzą na foyer.. ale tylko po to, aby zadzwonić po resztę swoich znajomych - czasem nawet po rodziców. Po chwili na parkiecie robiło się coraz tłoczniej. Nawet w połowie imprezy przyszło jeszcze kilka osób przywołanych przez znajomych i wykupiło ostatnie wejściówki. W rezultacie do SDK przybyła prawie 100 gości.

foto Marcin Lasota DSC 5153foto Marcin Lasota DSC 5253foto Marcin Lasota DSC 5326POTANCOWKA2 min

   Idealnie dobrana przez DJ-a HIRO SZYMĘ muzyka tworzyła prawdziwie karnawałowy klimat.

Na początku na sali królowały lekko tangowe klimaty, które przyjemnie rozkołysały przychodzących. Później, stopniowo i z wyczuciem DJ „podkręcał” taneczną atmosferę. Pojawiały się coraz szybsze melodie zgrabnie przeplatanych utworów - było słychać Bonney M, Abbę, Paula Ankę, Savage’a czy nawet Mieczysława Fogga . Na pierwszy „rzut oka” trudno uwierzyć, że tak odległe zestawy utworów pochodzących z różnych nurtów i okresów: przedwojennej rozrywkowej klasyki, new romantic czy disco mogą stworzyć jedną spójną całość. To zestawienie pokazało niezwykłą znajomość różnorodnej muzyki i wyczucie oczekiwań odbiorców - czyli po prostu fachowość DJ-a HIRO SZYMY, który przez całą imprezę ani na chwilę nie odchodził od stołu mikserskiego. Co najważniejsze - HIRO komunikował się z publicznością tylko za pośrednictwem muzyki. Grał tak dobrze, że wywołał w tancerzach chęć do wspólnej zabawy. W pewnym momencie zaskoczeniem było spontaniczne stworzenie przez uczestników międzypokoleniowego, tanecznego „węża”, do którego wszyscy się przyłączali. Nawet na, znajdujących się przed salą widowiskową, pracowników kawiarni i szatni oddziaływała dobiegająca przez otwarte drzwi muzyka. Dosłownie nogi „same im tańczyły”.

   Nie od dziś wiadomo, że bez alkoholu można się dobrze bawić. Taka reguła z powodzeniem działa w domu kultury. Do kilkugodzinnej zabawy uczestnikom wystarczały: kawa, herbata, zimne napoje lub ciasto w specjalnej, przygotowanej na potańcówkę przez kawiarnię Służę Kawą, ofercie po 5 zł.

foto Marcin Lasota DSC 5359foto Marcin Lasota DSC 5240foto Marcin Lasota DSC 5374

   Do kogo słowo nie przemawia, niech sam zobaczy jak wyglądała zabawa!

Zamieszczony na naszym kanale YouTube teledysk zawiera migawki z tanecznej zabawy. Obejrzyjcie film i relację zdjęciową, które przybliżą atmosferę gorącej sobotniej nocy.

Najlepszą recenzją były opinie uczestników potańcówki - wszyscy byli zadowoleni i pytali o termin następnej. Ponieważ karnawał już się skończył będziemy musieli trochę poczekać do następnej zabawy, ale śledźcie aktualności i repertuary na naszej stronie – jak zwykle z wyprzedzeniem pojawią się zapowiedzi.

Teledysk z imprezy tutaj link.

 

DJ HIRO SZYMA ma na swoim koncie ponad 1000 imprez, dwukrotnie reprezentował Polskę podczas Międzynarodowej Nocy Klubów w Berlinie i był stałym rezydentem legendarnych warszawskich klubów: Aurora, Jazzgot, Le Madame i Jadłodajni Filozoficznej.

 

foto Marcin Lasota DSC 5280foto Marcin Lasota DSC 5264foto Marcin Lasota DSC 5162foto Marcin Lasota DSC 5338

foto Marcin Lasota DSC 5392foto Marcin Lasota DSC 5223foto Marcin Lasota DSC 5348

foto Marcin Lasota DSC 5249foto Marcin Lasota DSC 5267foto Marcin Lasota DSC 5269foto Marcin Lasota DSC 5404foto Marcin Lasota DSC 5401foto Marcin Lasota DSC 5214foto Marcin Lasota DSC 5380foto Marcin Lasota DSC 5246foto Marcin Lasota DSC 5350

 

 DJ HIRO SZYMA ma na swoim koncie ponad 1000 imprez, dwukrotnie reprezentował Polskę podczas Międzynarodowej Nocy Klubów w Berlinie i był stałym rezydentem legendarnych warszawskich klubów: Aurora, Jazzgot, Le Madame i Jadłodajni Filozoficznej.

POTANCOWKA2 min

Poprzedni
styczeń 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
6
20
27
28
29
30
31
1 2 3 4

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

dyktando modul

zwm2018 modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor