Twój (nie)zwyczajny śpiew.
Kolejny sezon na Mokotowie, przy Służewskim Domu Kultury działa grupa (Nie)zwyczajny śpiew. Jest to amatorskie koło osób, które zbierają się aby wspólnie śpiewać piosenki. Otwarte spotkania grupy rozwijają intuicyjne, posiadane przez każdego, umiejętności śpiewu i pozwalają na pracę nad głosem w grupie.

 Gwiazdkowe śpiewanie

Każdy głos ma znaczenie

Wiele badań wskazuje na dobre, wręcz lecznicze działanie grupowego śpiewu. Takie rozśpiewane spotkania mogą wprost przekładać się na podniesienie jakości życia. Wskazują na to wyniki badań Nicka Stewarta (Oxford Brookes University, 2013). Stewart zauważył, że tworzenie muzyki za pomocą kilku odrębnych głosów, które w pewnym momencie stają się jednością wywołuje efekt silnego poczucia przynależności. Wspólne śpiewanie pośrednio wpływa na pozytywne postrzeganie rzeczywistości i niewątpliwie poprawia samopoczucie uczestników. - Taki naturalny śpiew łączy się z naszymi emocjami, dodatkowo ma relaksujący wpływ po stresującym dniu w pracy- mówi Kasia (31 lat), uczestniczka służewskich spotkań.

Trudno się dziwić, że warsztaty przyciągają ludzi. Na spotkanie może przyjść praktycznie każdy- niezależne od wieku, płci, doświadczeń wokalnych - żeby na miejscu przekonać się o swoich umiejętnościach. Na spotkaniach nie brakuje praktycznej wiedzy, ale przede wszystkim skupiają się one na rozwijaniu muzycznej pasji i dzieleniu się nią w grupie.

- Zajęcia (Nie)zwyczajnego śpiewu pomagają nam odetchnąć „pełną piersią” – śmieje Magda (30lat) - przecież praca nad emisją głosu to też nauka oddychania - dodaje świeżo upieczona mama Kalinki, która już będąc w brzuchu mamy uczestniczyła w spotkaniach.

Niezwyczajny śpiewMagda z Kalinką

To co wyśpiewane nie będzie zapomniane

Wokalny repertuar opiera się na tradycyjnych pieśniach regionalnych, ale każdy uczestnik może zaproponować własny utwór. Na nowo odkrywane są melodie zapisane w słowiańskiej tradycji. Kompozycje te zbiera i przekazuje na warsztatach środowisko ludzi zajmujących się tradycyjną muzyką i pieśniami. Pojawiają się również piosenki, które śpiewały znajome starsze osoby i babcie uczestników. Dlatego z każdym spotkaniem rozrasta się wspólnie układany śpiewnik. Dzięki temu grupa lepiej się poznaje, zyskuje okazje do ciekawej rozmowy i wzbogaca doświadczeniem wspólnego tworzenia.

Daj się usłyszeć

Oczywiście dodatkowym źródłem zadowolenia dla każdego śpiewaka, niezależnie solisty czy chórzysty, będą publiczne występy. Uczestnicy służewskich spotkań będą mieli też okazję zaśpiewać na profesjonalnej, SDK-owej scenie. Grupa (Nie)zwyczajny śpiew na zakończenie sezonu artystycznego wystąpi w blasku jupiterów.

Do grupy można dołączyć na najbliższym spotkaniu, które odbędzie się 16 lutego (wtorek), godz. 19.00 w antresoli sali plastycznej SDK przy ul. J.S. Bacha 15. Wstęp wolny.

MiL

Poprzedni
październik 2017
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25 26 27 28 29 30
5
11
13
16
20
23
24
25
26
30
31
1 2 3 4 5

BOX REPERTUAR

KupBilet EB06

box galeriaprzykozach2

GDz

box 50 MLODZI

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor