20180414 ScenaFolkowaIndieNEWS

20180414 ScenaFolkowaIndiePLAKATNweb2Scena folkowa nad Dolinką – Kolory Indii.
Unikalny styl tańca grupy MOHINI łączy w sobie wiedzę i lata wspólnej praktyki scenicznej z zachodnią wrażliwością i oryginalnym sposobem rozumienia ruchu. Choreografie zespołu to poszukiwanie nowych rozwiązań i elementów łączących te odległe kultury. Muzyka na żywo: Piotr Malec – tabla, dhol Taniec: Indian Dance Group MOHINI, Kalina Duwadzińska, Małgorzata Gawrońska, Magdalena Inglot, Joanna Kapica, Dorota Lenart, Kinga Malec, Aleksandra Miszewska, Olga Ojkało.

Bharat ke Rang (Kolory Indii)
To pełna barw, dźwięków i zapachów taneczno-muzyczna podróż. Indie to fascynujące miejsce spotkań różnorodnych kultur, wierzeń i obyczajów. Miejsce, w którym na co dzień tradycja i współczesność mieszają się i przenikają. Wszystko to przez setki lat kształtowało kulturę taneczną i muzyczną Indii. Bharat ke Rang to widowisko, na które składają się rytmiczne dźwięki indyjskich instrumentów, różnorodne stylistycznie choreografie klasyczne i półklasyczne, pełne radości tańce ludowe pochodzące z różnych rejonów Indii oraz wizyta w Bollywood – popularnej krainie indyjskiego przemysłu filmowego urzekającego porywającą muzyką i pozytywną energią. 

Tancerki Indian Dance Group MOHINI razem tworzą i występują od 2008 roku. Regularnie wyjeżdżają do Indii, gdzie pod okiem uznanych mistrzów doskonalą się w klasycznych tańcach indyjskich. Unikalny styl tańca grupy MOHINI łączy w sobie wiedzę i lata wspólnej praktyki scenicznej z zachodnią wrażliwością i oryginalnym sposobem rozumienia ruchu. Choreografie zespołu to poszukiwanie nowych rozwiązań i elementów łączących te odległe kultury. Tancerki mają na koncie wiele występów na  prestiżowych festiwalach kulturalnych w kraju i za granicą oraz współpracę z gwiazdami indyjskiej i polskiej sceny muzycznej. Dzięki mediom społecznościowym twórczość grupy cieszy się rosnącą popularnością i uznaniem zarówno wśród Polskiej jak i zagranicznej publiczności.

Muzyka na żywo:
Piotr Malec – tabla, dhol
Taniec:
Indian Dance Group MOHINI
Kalina Duwadzińska, Małgorzata Gawrońska, Magdalena Inglot, Joanna Kapica, Dorota
Lenart, Kinga Malec, Aleksandra Miszewska, Olga Ojkało

Sala widowiskowa / bilety 30 zł (na kupbilecik.pl  i  w kasie SDK od  02/04)

Poprzedni
kwiecień 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
26 27 28 29 30 31
1
2
3
11
16
19
30
1 2 3 4 5 6

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

senioralia2018WEB BELKAboczna

dyktando modul

konkurs mamto modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor