Artur Dutkiewicz TRIO to jeden z najlepszych polskich zespołów jazowych, z wyrazistym i rozpoznawalnym stylem. Nie bez powodu mówi się o Dutkiewiczu, że jest ambasadorem polskiego jazzu. On sam zagra na fortepianie, na kontrabasie Michał Barański, a na perkusji Łukasz Zyta. Usłyszymy zarówno utwory z ostatnich płyt, jak i całkiem nowe kompozycje. W programie koncertu znajdą się utwory z ostatnich płyt tria: „Prana”, „Hendrix Piano”, „Niemen Improwizacje” oraz nowe kompozycje lidera.


Sala widowiskowa/bilety 20zł

afisz jazz

 

Artur Dutkiewicz


Wybitny pianista jazzowy i kompozytor. Urodził się w 1958 r. w Pińczowie (woj. Świętokrzyskie). Jest honorowym obywatelem tego miasta. Ukończył z wyróżnieniem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu konkursów muzycznych. Finalista prestiżowego Thelonious Monk International Competition w Waszyngtonie. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes w 1988r.

Dutkiewicz, nazywany „Ambasadorem polskiego jazzu” (Jazz Forum Magazine 12/2012), jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. W ostatnich kilku latach wystąpił w ponad 50 krajach na całym świecie od USA przez Europę po Chiny i Australię.

Artur Dutkiewicz prowadzi od wielu lat własny zespół ARTUR DUTKIEWICZ TRIO oraz występuje SOLO. Jego ostatnie albumy „Hendrix Piano” „Mazurki” oraz „Prana” zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytyków.

 

Michał Barański (kontrabas)

i Łukasz Żyta (perkusja)

to znakomici muzycy, z którymi pianista koncertuje na całym świecie; w 2015 roku zespół odbył trasę koncertową w Australii i Nowej Zelandii, występując na największych jazzowych festiwalach.

 

Artur Dutkiewicz Trio fot. Radek Świątkowski

Artur Dutkiewicz Trio fot. Radek Świątkowski.

 

Dutkiewicz występował na dziesiątkach festiwali muzycznych na całym świecie m.in.: Jazz Jamboree – Warsaw, Munster Jazz Festival, Northsea Jazz Festival – Haga, Copenhagen Jazz Festival, Festival Opera De Paris, Sziget Festival – Budapest, Int. Jazz Pianists Festival – Kalisz, Jazz Plaza – Havana, Polish Film Festival – Los Angeles, Glasgow Jazz Festival, Thesaloniki Ethno Festival, Duesseldorf Jazz Rally, World Culture Festival – Berlin, Notturni in Palestro Festival – Mediolan, Sonidos Urbanos – Lima, BJ Ninegates Jazz Festival – Pekin, Kontu Festival - Helsinki, Quimera Festiwal – Meksyk, Festival de Jazz Europeu – Brasilia, Melbourne Int. Jazz Festival, Perth Int. Jazz Festival, Wellington Int. Jazz Festival.

 

W 2015 roku odbył ze swoim triem trasę koncertową w Australii i Nowej Zelandii, występując na największych festiwalach jazzowych na Antypodach. W kwietniu 2016 roku wybiera się na kolejne tournée po Australii i Nowej Zelandii tym razem z recitalami solowymi.

Poprzedni
październik 2017
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25 26 27 28 29 30
5
11
13
16
23
24
25
26
30
31
1 2 3 4 5

BOX REPERTUAR

KupBilet EB06

box galeriaprzykozach2

GDz

box 50 MLODZI

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor