„Księżycowe Gody” Nietuzinkowy spektakl taneczny w doborowej obsadzie:
Wykonawcy : Nadia Mazur, Stefano Terrazzino, Magdalena Gnatowska, Paulina Nava, Anna Ochman, Magdalena Tokarska , Tomasz Sklodowski, Kinga Compa

Sala widowiskowa / Bilety: 40 zł do nabycia w kasie SDK i na kupbilecik.pl

"Są takie miejsca, gdzie czas nie ma znaczenia. Zieleń jest zielona, czerń jest czarna, a cisza jest cicha. Miłość to miłość, kłamstwo to kłamstwo, a śmierć to śmierć. Ani mniej ani więcej. W takich miejscach bywają jeszcze starzy bogowie. W takich miejscach spełniają się ich pragnienia. Obok mieszkają zwyczajni ludzie. Nie są ani lepsi, ani mądrzejsi od innych, może trochę ostrożniejsi? Ostrożniejsi, bo dobrze wiedzą, że trzeba uważać o co się prosi i że nie wolno igrać z Księżycem....."

Zespół Teatru Tańca FlamencoArte sięga do legendy osadzonej w kulturze cyganów andaluzyjskich – nie tylko ich zwyczajach, muzyce i tańcu, ale przede wszystkim sposobie myślenia i postrzegania świata. Różne odcienie kobiecości, dojrzewanie do miłości i cena uczucia stają się pretekstem do muzyczno-tanecznego rozważania.

Na scenie współistnieją dwa światy – barwna narracja jako powrót do dawnej praktyki opowiadania baśni oraz sztuka flamenco – uzupełniająca to, co między słowami. Zachwycające choreografie, barwne stroje, tradycyjne rekwizyty, nawet śpiew i muzyka gitarowa „na żywo” – wszystko zostaje poddane zaskakującemu nastrojowi, udzielającemu się publiczności.

Poprzedni
styczeń 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
6
20
27
28
29
30
31
1 2 3 4

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

dyktando modul

zwm2018 modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor