varsav news

spoitkanie webGeneza albumu, związana był z ogromnymi zmianami jakie w 2010 roku rozpoczęły się w warszawskiej komunikacji. Wtedy to zaczęła się gruntowna wymiana taboru na niskopodłogowy. Wiedząc o planowanych zmianach, autor chciał zdążyć i utrwalić w ruchu zarówno te stare jak i nowe pojazdy.

Jednak równie mocno zależało mu na tym, aby nie były to tylko portrety autobusów i tramwajów, ale aby pokazać miasto – nierozerwalne tło komunikacji. Dlatego każde zdjęcie to nie tylko dokument dla miłośnika komunikacji, ale gratka dla varsavianisty albo lokalnego patrioty wybranej dzielnicy Warszawy. Oko reportażysty wędrowało po całym mieście ukazując zarówno miejsca reprezentacyjne jak i liczne blokowiska czy też rzadziej odwiedzane zakątki. Autor jest rdzennym Służewiacczakiem, toteż nie mogło w albumie zabraknąć miejsc z Mokotowa czy Ursynowa gdzie dociera komunikacja miejska. Zdjęcia są wysokiej jakości a autor dołożył też starań nad ich poprawną i atrakcyjną kompozycją.

Śledząc rynek branżowy, trudno znaleźć podobną pozycję. Owszem, jest wiele wydawnictw, które dotykają tego tematu, lecz albo są to stricte albumy o mieście albo też typowe albumy o taborze. Ponadto trudno ostatnio znaleźć współczesne albumy, które pokazywałyby Warszawę i jej dzielnice w sposób reprezentatywny. Na ogół gardzi się w nich wielkimi osiedlami czy też pozornie nie atrakcyjnymi zaułkami. W tym albumie jest inaczej, i nie brakuje tu również lokalnych klimatów Służewa i Służewca.

Podczas prezentacji, autor przytoczy ciekawe historie wynikające z okoliczności powstawania zdjęć, opowie o warsztacie fotografii i odpowie na wszelkie pytania związane z tematem. Natomiast w drugiej części prezentacji, zostanie wyświetlony 40 min film na temat ostatnich warszawskich Ikarusów. Film jest w jakości HD i został zmontowany w konwencji teledysko-reportażu.

Prezentacja będzie zakończona możliwością zakupu albumu i filmu.

Kilka słów o autorze. Z wykształcenia jest inżynierem transportu. Ma także ukończone 4 lata na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Na co dzień prowadzi własną pracownię modelarską, zajmuję się fotografią komunikacyjną oraz na niepełny etat prowadzi autobusy w MZA.

Zapraszamy 1 XII 2017 o godz. 19.00 / salonik literacki SDK / wstęp wolny

Poprzedni
kwiecień 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
26 27 28 29 30 31
1
2
3
11
16
19
30
1 2 3 4 5 6

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

senioralia2018WEB BELKAboczna

dyktando modul

konkurs mamto modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor