tezjestemzpragi news

Przez dwie kolejne soboty w październiku fotografowaliśmy w otwartym studio przed Centrum Wielokulturowym. Teraz zapraszamy Was na wernisaż wystawy tych zdjęć oraz odebrania własnych wizytówek. Dziękujemy za spotkanie, możliwość wykonania zdjęcia oraz za historie, którymi się z nami podzieliliście. Wernisaż wystawy będzie okazją do spotkania się nawzajem, poznania swoich imion i historii. Być może rozpoznacie na zdjęciach sąsiadów, współpasażerów komunikacji miejskiej, czy kogoś, kogo mijamy na ulicy czy w parku.

Fotografowali: Agnieszka Rodowicz, Karina Krystosiak, Ewa Cieplińska-Libner, Paweł Smitrowski, Krzysztof Pacholak i Adam Byra.

Centrum Wielokulturowe ul. Jagiellońska 54 Warszawa

Wstęp wolny , bezpłatny, otwarty!
tezjestemzpragi

 Więcej o projekcie:
„Też jestem z Pragi” to działanie pro-sąsiedzkie przygotowane z myślą o mieszkańcach Nowej Pragi. Służewski Dom Kultury od ponad dekady działa wzmacniając lokalną społeczność, jest zarówno miejscem spotkań jak i twórczych zajęć. Z naszego doświadczenia wynika, że najtrudniejszym ale i najważniejszym momentem w zawiązywaniu lokalnej społeczności – jest zapoznanie się sąsiadów. Proponujemy zatem akcję pro-sąsiedzką: razem z Centrum Wielokulturowym stworzymy przestrzeń, do której chętni mieszkańcy Nowej Pragi mogą przyjść, przedstawić się i dać się sfotografować.

Nowa Praga to prężnie rozwijający się fragment dzielnicy Praga Północ, miejsce zamieszkania bardzo zróżnicowanej grupy ludzi. Dlatego pragniemy ich sfotografować – stworzyć portret zbiorowy mieszkańców. Każdego chętnego do portretu spytamy też o miejsce pochodzenia. Mieszkańcami Nowej Pragi są przecież nie tylko Prażanie od kilku pokoleń.

Dając okazję do spotkania we wspólnej przestrzeni, do przedstawienia się – chcemy pobudzić dyskusję nad bardzo aktualnymi określeniami: „słoiki”, imigranci, uchodźcy, tutejsi, obcy. To co łączy – to miejsce zamieszkania, nieważne czy od urodzenia czy tylko tymczasowo.

Organizator: Służewski Dom Kultury
Partner: Centrum Wielokulturowe w Warszawie
http://cw.org.pl/
https://www.facebook.com/CentrumWielokulturowe/
Projekt finansowany z Funduszu Animacji Kultury w ramach zadania 3 - projekty rewitalizacyjne.

Poprzedni
wrzesień 2017
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28 29 30 31
1
3
4
7
11
13
18
19
20
25
26
27
28
29
1

WEB BelkaBoczna 2017PD

BOX REPERTUAR

box bartok

senioraliawiolWEB BELKApink

KupBilet EB06

box galeriaprzykozach2

GDz

box 50 MLODZI

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor