PARADA SĄSIEDZKA "KOCHAM SŁUŻEW!". Narodowy Instytut Audiowizualny zaprasza wszystkich na taneczny przemarsz ulicami osiedla! Naszą inspiracją będzie pierwszy odcinek serialu „Treme” w reżyserii Agnieszki Holland i porywające nowoorleańskie rytmy. Obowiązują tylko trzy zasady: taneczny krok, parasol w dłoni i dobry humor! Muzykę na żywo zagra Młodzieżowa Orkiestra Grandioso z Radomia.

Program parady:
15:45 – wymarsz orkiestry z dziedzińca NInA, ul Wałbrzyska 3/5
16:20 – przystanek w Służewskim Domu Kultury, konkurs na najpiękniejszy parasol parady
17:00 – przystanek na Jarmarku Dominikańskim
17:30 – finał parady na dziedzińcu NInA

 

NinA Wersja Beta parada A31Młodzieżowa Orkiestra Dęta GRANDIOSO z Radomia – niemal sześćdziesięcioosobowy zespół muzyków! – poprowadzi przez ulice Służewa taneczną paradę w stylu nowoorleańskim, inspirowaną serialem „Treme”. Obowiązują trzy zasady: taneczny krok, parasol w dłoni i dobry humor.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Służewa do włączenia się w pochód ulicami osiedla. Dajmy się porwać energetycznym rytmom i sprawdźmy, jak na „muzycznych” ulicach naszej dzielnicy zabrzmią nowoorleańskie standardy w polskim wykonaniu. Mile widziane przebrania i kolorowe akcenty, jak parasole, korale, boa, maski czy kapelusze.

Zrób sobie parasol na paradę – warsztaty | 12:00–14:30

Jeśli nie masz swojego parasola, nie martw się! Dostaniesz go od nas na poszczególnych przystankach na trasie. A tych, którzy chcą mieć parasol jak z Nowego Orleanu, zapraszamy na poprzedzające paradę warsztaty na dziedzińcu NInA. Mamy dla Was parasole, frędzle, pióra, brokat, cekiny oraz pomoc młodych artystów (Michalina Czurakowska ASP i Kamila ...... PWST) i wolontariuszy. Na tych, którzy wezmą udział w warsztatach i paradzie, czeka konkurs na najpiękniejszy parasol, które oceni jury, wybrane spośród przedstawicieli Narodowego Instytutu Audiowizualnego, Służewskiego Domu Kultury, Spółdzielni Służew i Kościoła Ojców Dominikanów.

Konkurs odbędzie się na postoju w zaprzyjaźnionym z NInA Służewskim Domu Kultury. Na miejscu gospodarze przywitają uczestników parady w piknikowym stylu na łonie natury: domową lemoniadą i majowymi plonami pochodzącymi z ekologicznego ogródka społecznego działającego przy SDK. Kolejnym przystankiem na trasie będzie Jarmark Dominikański przy kościele oo. Dominikanów, w ramach którego orkiestra odegra jeden z zaplanowanych premierowych utworów. Parada zakończy się w punkcie wyjścia, czyli na dziedzińcu Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

Dzien Europy Bukareszt RO 2014 autor Dariusz Krajewski„Treme” | Pokaz serialu |14:15–15:30

Kto nie widział dotąd serialu „Treme” będzie mógł to nadrobić. Film wyreżyserowany przez Agnieszkę Holland i nominowany do nagrody Emmy dzieje się Nowym Orleanie, mieście słynącym z bogatej kultury muzycznej i tradycji parad second line. To właśnie one są inspiracją dla naszej sąsiedzkiej parady.

Trasa parady:
dziedziniec NInA, Wałbrzyska 3/5 -> ul. Wróbla -> ul. Sonaty -> ul. Batuty -> Służewski Dom Kultury -> ul. Bacha -> ul. Noskowskiego -> Kościół Ojców Dominikanów -> dziedziniec NInA

Organizatorami parady są: Narodowy Instytut Audiowizualny, Służewski Dom Kultury, Spółdzielnia Mieszkaniowa Służew nad Dolinką, Parafia pw. św. Dominika.

MINI

 

Poprzedni
styczeń 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
6
27
28
29
30
31
1 2 3 4

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

dyktando modul

zwm2018 modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor