Spotkanie dyskusyjne w ramach warsztatów kulturowych. Zbierzemy się, aby porozmawiać między innymi o filmie „Straight Outta Compton”, którego premiera w Polsce odbyła się 4 września bieżącego roku. Gościem Kamila Jaczyńskiego będzie dziennikarz muzyczny Andrzej Cała, współautor leksykonu rapowego „Beaty, rymy, życie” i publikacji „Dusza, rytm, ciało”.
Sala widowiskowa/ Wstęp wolny

 

rap

 

 

4 września w Polsce odbyła się premiera filmu Straight Outta Compton, więc tym razem rozmowa będzie poświęcona filmom o rapie, a gośćmi Kamila Jaczyńskiego będą publicyści Andrzej Cała i Mateusz Natali.

O filmie http://kino.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2278&Itemid=1

Andrzej Cała – dziennikarz muzyczny, od 2002 roku zajmujący się publikacjami prasowym i internetowymi. Z wykształcenia politolog. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczął od portalu TylkoKonkret.net, by związać się potem z miesięcznikiem „DosDedos”, w którym pracował do końca 2004 roku, przejmując w tym czasie funkcje korektora, głównodowodzącego działu muzycznego oraz sekretarza redakcji. Na przełomie 2004 i 2005 roku został współprowadzącym ważnego dla polskiej sceny hiphopowej magazynu „Klan”. Po jego upadku podjął współpracę z magazynem „Ślizg”, a od września 2005 roku dołączył do redakcji reaktywowanego periodyku „Machina”. Potem związany był m.in. z portalem Infomuzyka.pl należącym do konsorcjum Agora, a niemal do końca 2013 roku pracował jako PR & media manager w Prosto, jednej z najważniejszych polskich wytwórni hiphopowych.

W 2005 roku był wraz z Radkiem Miszczakiem współautorem leksykonu rapowego „Beaty, rymy, życie”, największego tego typu wydawnictwa we wschodniej i środkowej Europie. Trzy lata później Cała i Miszczak z pomocą Hirka Wrony przygotowali podobną publikację „Dusza, rytm, ciało”, dedykowaną muzyce soul i R&B. Współpracował ponadto z następującymi mediami: Onet.pl, T-Mobile-Music.pl, Relaz.pl, „Aktivist”, „Dziennik”, „Życie Warszawy”, „Laif”, „Hiro”, „Exklusiv”, „Przekrój i „Gazeta Studencka”.

Mateusz Natali - Dziennikarz muzyczny, pasjonat i aktywista hip-hopowy. Ma na koncie współpracę z takimi mediami jak CKM, Interia.pl, Ślizg, Magazyn Hip-Hop czy Spinner Polska. Współtwórca i redaktor naczelny portalu Popkiller.pl.

Prowadzenie: Kamil Jaczyński – dyrektor wykonawczy w wytwórni muzycznej Wielkie Joł. Wykładowca Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Menedżerów Muzycznych.

Termin: Wtorek, 13 października 2015, godz. 18:00 do 20:00;
Hip Hop Akademia - Służewski Dom Kultury
ul. Bacha 15 (nowy budynek Służewskiego Domu Kultury)

Poprzedni
październik 2017
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25 26 27 28 29 30
5
11
13
16
23
24
25
26
30
31
1 2 3 4 5

BOX REPERTUAR

KupBilet EB06

box galeriaprzykozach2

GDz

box 50 MLODZI

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor