UDOSTĘPNIENIE WYSTAWY malarstwa i rysunków Mileny Raczkowskiej. Autorka wystawy to absolwentka warszawskiej ASP. Na wystawie zobaczymy jej najświeższe prace. Większość z nich powstała z myślą o dziecinnym pokoju.
Galeria/wstęp wolny

MILENA RACZKOWSKA 3 Milena Raczkowska
Inżynier ogrodnictwa i magister Wydz. Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie. Absolwentka warszawskiej ASP (dyplom w pracowni prof. Leona Tarasewicza). Milena Raczkowska to artystka poszukująca. Można nawet powiedzieć, że twórczość jest dla niej sposobem bycia i formą istnienia. Projektuje lalki, scenografię i kostiumy jest także twórczynią autorskich kolekcji ubiorów. Bliskie jej są działania upowszechniające plastykę oraz edukujące dzieci i młodzież. Artystka często zmienia pole działań. Jest jednak taka dziedzina artystycznej działalności, przy której trwa – to malarstwo. Bardzo osobiste, indywidualne, o niepowtarzalnej, oniryczno-baśniowej poetyce.

Wystawa Mileny Raczkowskiej w Galerii Przy Kozach,milena1 zawiera jej prace najnowsze, w znacznej części powstałe w 2016 roku. Wiele z nich artystka namalowała z myślą o dziecinnym pokoju. Milena Raczkowska była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2014. Od jesieni roku 2014 mieszka i pracuje w Wlk. Brytanii. Nie zaniedbuje jednak kontaktów z krajem.

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

dyktando modul

zwm2018 modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor