Nagłówek artykułów

Wydarzenia

Repertuar wydarzeń - wrzesień

Sierpień

 • 31 sierpnia (sobota)
  Walk & Talk cz.4
  Studio foto/ obowiązują zapisy

 • 31 sierpnia (sobota), godz. 19:00
  Porozumienie Sierpniowe poetów / KONCERT
  Koncert jest kontynuacją tradycji Przeglądów Piosenki Prawdziwej „Zakazane Piosenki”, zapoczątkowanej w 1981 r. podczas Zjazdu Założycielskiego NSZZ „Solidarność”. W koncercie udział wezmą: Renata Zarębska, Krzysztof Daukszewicz, Wojciech Dąbrowski, Jacek Fedorowicz, Marek Majewski, Leszek Wójtowicz. Szczegóły na stronie www.sdk.waw.pl
  Sala widowiskowa/ bezpłatne wejściówki dostępne w kasie SDK i onlineWrzesień 

4 września (środa), godz. 19:00
Przyroda na ekranie - Maciej Szajowski i jego Puszcza Kampinowska
Zapraszamy na spotkanie z uwiecznioną na zdjęciach przyrodą Puszczy Kampinoskiej. Autor, Maciej Szajowski, jest pracownikiem Kampinoskiego Parku Narodowego.
Sala widowiskowa/ wstęp wolny


6 września (piątek)
“Kobieta w malarstwie Rafała Olbińskiego” - wystawa plenerowa
Zapraszamy na plenerową wystawę jednego z bardziej uznanych na świecie, polskich artystów współczesnych. Rafał Olbiński został w Polsce okrzyknięty "księciem surrealizmu", choć sam artysta przyznaje się raczej do fascynacji francuskim realizmem magicznym. Wystawione przez Galerię przy Kozach, surrealistyczne prace artysty pełne są tajemniczych, baśniowych sytuacji, tworzących niepokojące opowieści, jak ze snu. Tematem często podejmowanym przez Olbińskiego są kobiety.
Teren SDK/ Wystawa czynna do końca września/ wstęp wolny


7 września (sobota), godz. 11:00
Pogotowie kompostowe - kurs kompostowania
Wszystkich fanów ogrodnictwa i życia w zgodzie z naturą zapraszamy na spotkania o kompostowaniu. Dowiemy się:
-czy kompostowanie w domu jest możliwe
-jaki domowy kompostownik wybrać
-czym różnią się konkretne metody domowego kompostowania
-co można kompostować w domu, a czego należy unikać
-do czego wykorzystać wytworzony kompost
Prowadzenie: Bartek Jagielski
Sala plastyczna i Wspólny ogród SDK/ wstęp wolny


7 września (sobota)
“Kadry Karewicza” - wystawa fotografii
Wehikuł czasu zatrzymany w mistrzowskich kadrach fotografa gwiazd. Marek Karewicz sfotografował niemal wszystkie największe gwiazdy polskiej estrady. Wystawa towarzyszy 11. edycji Festiwalu Piosenki Artystycznej “Poetycka Dolina” we współpracy z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
Galeria przy Kozach/wystawa czynna do 19.09/ wstęp wolny


7 września (sobota), 10:00-18:00
Piknik Europejski
Służewski Dom Kultury jako jedna z instytucji będzie częścią wielopokoleniowego miasteczka europejskiego, skupiającego ponad 40 wystawców. SDK reprezentować będzie Teatr Tańca AFERA, będzie też można spróbować swoich sił w warsztatach plastycznych. Więcej informacji na stronie www.europedirect.um.warszawa.pl.
Multimedialny Park Fontann, Skwer 1 Dywizji Pancernej WP/ wstęp wolny


7 września (sobota), godz. 14:00
Festiwal Piosenki Artystycznej “Poetycka Dolina” - przesłuchania
Już po raz jedenasty szukamy diamentów piosenki artystycznej. Usiądź i posłuchaj, jak rodzą się nowe talenty. W jury zasiądą: Elżbieta Zapendowska, Ewa Kornecka, Janusz Szrom i Łukasz Zagrobelny.
sala widowiskowa / wstęp wolny


7 września (sobota), godz. 19:30
Koncert PLENEROWY Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza - festiwal Piosenki Artystycznej “Poetycka Dolina”
W ramach koncertu galowego festiwalu Piosenki Artystycznej zapraszamy na recital plenerowy jednego z najsłynniejszych duetów polskiej estrady. Usłyszymy zarówno największe przeboje jak i nowe piosenki Alicji Majewskiej.
Park za SDK/ wstęp wolny


8 września (niedziela), godz. 12:00
Ptaki Dolinki Służewieckiej - Ptasi spacer
Zapraszamy na wyjątkowy, świąteczny ptasi spacer – a okazja do świętowania jest podwójna: 15-lecie SDK oraz druga rocznica pierwszego, inauguracyjnego spaceru, który odbył się we wrześniu 2017 r. Tematem będzie awifauna Dolinki Służewieckiej – porozmawiamy o lęgowych i przelotnych gatunkach ptaków spotykanych w parku, od tych najliczniejszych, jak szpak i mazurek, aż po prawdziwe Dolinkowe rarytasy – krętogłowa i zielonkę.
Park Dolinka Służewska/ wstęp wolny


8 września (niedziela), godz. 12:00-15:00
Dżem Session
Rajskie jabłuszka, jabłka, gruszki, śliwki - jesienią Dolinka Służewiecka obfituje w owoce! Przyjdź i pomóż nam pozamykać te dary jesieni w słoikach! Mile widziane słoiki.
Wspólny Ogród SDK/ wstęp wolny


8 września (niedziela), godz. 13:00 - 19:00
15. urodziny SDK - piknik rodzinny
Najlepsze urodziny to te, które świętujemy w gronie najbliższych. Dlatego zapraszamy na dzień pełen atrakcji - od karuzeli dla dzieci po potańcówki, bajkę dla dzieci, pokaz iluzjonisty i warsztaty kulinarne. Na zakończenie tort urodzinowy. Pełny program na stronie sdk.waw.pl.
Park za SDK/ wstęp wolny


8 września (niedziela), godz. 13:30 - 14:30
SDK-owa gra terenowa
Poznaj naszą instytucję z nowej - terenowej strony! Odkryj tajemnice Służewa w nasze urodziny. Do zgłoszeń zapraszamy maksymalnie pięcioosobowe drużyny. Nagrody czekają!
Teren SDK/ obowiązują zapisy mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do piątku 6 września do godz. 12:00


12 września (czwartek), godz. 18:00
Alexandros Tefarikis / KONCERT gitarowy
Wspólnie z Ambasadą Chile zapraszamy na koncert pełen artystycznych wrażeń. Tefarikis jest chilijskim artystą - wirtuozem gitary i buzuki, grającym własne oryginalne utwory na całym świecie. Warto wspomnieć, że od 22 lat zajmuje się muzyką, ma na swoim koncie 8 wydanych płyt, liczne trasy koncertowe - zarówno jako solista, jak i w towarzystwie znanych twórców. W 2009 roku zajął drugie miejsce na festiwalu Guitar Idol w Londynie.
Sala widowiskowa/ obowiązują bezpłatne wejściówki


15 września (niedziela), godz. 12:00
Spacer dendrologiczny
Zapraszamy na warsztat terenowy, podczas którego uczestnicy poznają m.in gatunki drzew i krzewów rosnących wokół SDK, ich cechy charakterystyczne oraz zapoznają się z rolą drzew w mieście. Spacer realizowany przez Klub Gaja.
Park za SDK/ wstęp wolny


18 września (środa), godz. 18:00
Kordoba - wielokulturowe serce Andaluzji/ Kultury świata
Kolejna odsłona cyklu wprowadzi nas w świat słonecznej Hiszpanii.
sala widowiskowa/ wstęp wolny


20 września (piątek), godz. 19:00
KONCERT kwartetu smyczkowego z Chile “Las Cuatro Estaciones” (“Cztery Pory Roku”)
Kwartet smyczkowy został utworzony w Santiago w 2013 roku. Składający się od początku istnienia z samych kobiet, prezentuje oryginalną wizję artystyczną polegającą na tworzeniu własnych interpretacji tradycyjnej muzyki ludowej w nowych aranżacjach dla kwartetu smyczkowego. Podczas europejskiej trasy koncertowej, obejmującej 7 krajów, w tym Polskę, zaprezentowane zostaną oryginalne aranżacje utworów Violety Parry i Victora Jary, jednych z najważniejszych przedstawicieli tradycyjnej chilijskiej muzyki popularnej.
Sala widowiskowa/ obowiązują bezpłatne wejściówki


21 września (sobota), godz. 11:00-21:00
Piknik ,,Sobota na Mokotowie’’
Ostatniego dnia lata zapraszamy na koncert plenerowy zespołu Strachy na Lachy oraz występy mokotowskich grup artystycznych. Więcej informacji na Facebooku.
Skwer AK Granat/ wstęp wolny


21 września (sobota), godz. 11:00
Letnio-jesienny kurs ogrodnictwa #2 / zbiory i plony
Wspaniale jest zbierać własnoręcznie wyhodowane owoce, zrywać świeże zioła i przyprawiać nimi ulubione potrawy. Tylko jak dbać o takie rośliny? Tematem drugiego spotkania będą: terminy zbioru warzyw, przechowywanie (krótko- i długoterminowe) warzyw, przygotowania do następnego sezonu: sadzenie kwiatów cebulowych, innych roślin i dużo więcej!
sala plastyczna/ Wspólny Ogród / wstęp wolny


21 września (sobota), godz. 12:00- 13:30 i 16:00-18:00
Światowy Dzień Pokoju
Na pamiątkę ustanowionego przez UNESCO Międzynarodowego Dnia Pokoju spotkajmy się wspólnie przy japońskiej pagodzie. Punktualnie w południe zabrzmi Dzwon Pokoju podarowany przez miasta Hiroszimę i Nagasaki. Od godziny 16:00 zachęcamy do udziału w chakai – spotkaniu herbacianym, a zaraz po nim na prezentację Drogi Łuku.
Dzwon Pokoju w Park przy SDK / sala widowiskowa / wstęp wolny


22 września (niedziela), godz. 16:00 (dla rodzin z dziećmi)
25/ 26 września (środa/ czwartek), godz. 9:30, 11:00 (dla grup zorganizowanych)
Dziecięce Ogrody Muzyczne - USA
Disney, Gwiezdne Wojny, Hollywood, Nowy Jork… można w nieskończoność wymieniać ciekawe zjawiska artystyczne i kulturowe w Stanach Zjednoczonych. To wielki kraj ludzi twórczych, przyciągający artystów z całego świata. W kolejnym Magicznym Ogrodzie spróbujemy opowiedzieć o nim za pomocą muzyki i obrazu.
Sala widowiskowa/ bilety 15 zł / dostępne online i w kasie SDK


24 września (wtorek), godz. 18:00
“Radio na żywo. Goście Moniki Małkowskiej” / spotkanie ze Stefanem Szydłowskim
Dlaczego rynek sztuki w III RP nie daje artystom utrzymania?
Uwielbiana przez służewską widownię krytyczka sztuki, dziennikarka i wykładowczyni powraca w nowej formule. Od września zapraszamy do spotkań z ludźmi sztuki i rozmów na jej temat. Pierwszym gościem nowego cyklu będzie Stefan Szydłowski - historyk sztuki, marszand, kolekcjoner, prowadzący własną galerię (Szydłowski Gallery).
Sala widowiskowa/ wstęp wolny


25 września (środa), godz. 19:00
Spotkanie przyrodnicze
Spotkania przyrodnicze w SDK to nowy pomysł na popularyzację wiedzy dotyczącej otaczającej nas przyrody i jej ochrony. Organizowane przez Służewski Dom Kultury i Warszawską Grupę Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków spotkania będą poświęcone przede wszystkim ptakom Warszawy i Mazowsza, ale nie tylko: porozmawiamy również o mieszkających w Kampinoskim Parku Narodowym wilkach, zimujących w stolicy nietoperzach czy roślinach, które możemy spotkać spacerując po miejskich parkach i ogrodach.
Sala widowiskowa/ wstęp wolny


26 września (czwartek), godz. 18:00
,,Mozaiki’’ - wernisaż prac Macieja Lasoty
Artysta urodził się w Warszawie i od lat jest związany z osiedlem Służew nad Dolinką. Prezentowane premierowo prace przedstawiają pejzaże – ale w formie mozaiki. Autorska technika pracy pozwala odejść od dosłowności krajobrazu w stronę abstrakcyjnej formy. Zobaczymy też portrety ikon popkultury – ale przetworzone popkulturowo. Lasota zmienia znane obrazy, zwiększając ich fizyczność, sensualność – zastępuje farbę szkłem, kamieniem, marmurem, drewnem.
Galeria przy Kozach / wystawa dostępna w dn. 24.09 - 17.10 / wstęp wolny


27 września (piątek), godz. 18:00
Tradycyjna etykieta japońska/ WYKŁAD
Wspólnie z Fundacją Umemi zapraszamy na wykład wraz z pokazem przybliżającym najważniejsze elementy tradycyjnej japońskiej etykiety Ogasawara-Ryu. Po wykładzie zaplanowany jest czas na pytania i odpowiedzi na temat historii i współczesnej roli etykiety w budowaniu relacji z Japończykami.
sala widowiskowa / wstęp wolny


28 września (sobota), godz. 11:00
Spacer szlakiem roślin jadalnych oraz warsztat kulinarny
Podczas spaceru przyjrzymy się jak wyglądają rośliny jadalne okolicy SDK jesienią , a zaraz nim wspólnie przyrządzimy z nich pyszne potrawy. Prowadzenie spaceru i warsztatu - Karol Szurdak.
Spacer/ Park za SDK/ wstęp wolny
Gotowanie / sala plastyczna / obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury