Nagłówek artykułów

Pracownie

Perkusja

Zapraszamy na zajęcia z perkusji! 

belka

Program zajęć w klasie perkusji

Dla najmłodszych: Zajęcia dedykowane dzieciom od lat 7. W swobodny sposób dzieci zaczynają liczyć podczas wystukiwania rytmu, klaszczą do słuchanej muzyki, uczą się podstawowej koordynacji ruchowej w grze na zestawie perkusyjnym, poznają podstawowe rytmy i wypełnienia stosowane w muzyce pop i rock, ćwiczą utrzymywanie jednostajnego i równego rytmu podczas grania. Uczą się podstawowych wartości rytmicznych (cała nuta, półnuta, ćwierćnuta, ósemka) i podstawowego czytania nut.

Dla starszych (początkujących): W przemyślany sposób ułożony i prowadzony cykl zajęć dla zaczynających przygodę z zestawem perkusyjnym. Uczeń poznaje prawidłowe sposoby trzymania pałek, prawidłową pozycję przy instrumencie; uczy się panować nad rozluźnianiem i spinaniem potrzebnych do grania mięśni; poznaje podstawy Techniki Gladstone’a (Free Stroke) oraz Techniki Moeller’a, ćwiczy podstawowe figury rudimentowe: uderzenia naprzemienne (Single Stroke Roll), paradidle (Paradiddles) oraz kombinacje pojedynczych uderzeń. Zajęcia na zestawie obejmują naukę podstawowych rytmów i wypełnień, rozwijają podstawową koordynację i niezależność ruchową oraz uczą specyfiki myślenia w graniu.

Dla starszych (średniozaawansowanych): Zajęcia zorientowane tematycznie na rozwój bardziej złożonych podziałów rytmicznych, stylistykę Latin. Uczniowie wykorzystują ćwiczenia werblowe do budowania rytmów, wypełnień oraz zagrywek solowych na całym zestawie. Stałym elementem zajęć jest nauka partii perkusji w wybranych piosenkach-utworach (także sugerowanych przez ucznia).

Dla starszych (zaawansowanych): Inspirujące wymagających graczy zajęcia obejmują m.in.: zaawansowaną koordynację i niezależność czterech kończyn oraz jej wykorzystanie we wszystkich stylistykach; liniową technikę gry i jej praktyczne zastosowanie; improwizację i kreatywność; modulację rytmiczną i polirytmię.

14947474 1805385803038926 1645131198886267382 nKonrad Kubalski - Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej ze specjalnościa: Instrumentalistyka Jazzowa - Perkusja. Brał udział w wielu indywidulanych jak i grupowych warsztatach perkusyjnych u boku takich artystów jak: Anika Nilles (Niemcy), Benny Greb (Niemcy), Tony Royster Jr., Cezary Konrad, Tomek Łosowsk i Przemysław Smaczny. Obecinie jest członekiem zespołu Mikser&Instrumenty i muzykiem sesyjnym. Współpracuje/współpracował m. in. z takimi artystami jak: Katarzyna ‘’Puma’’ Piasecka, Alicja Węgorzewska, Iwona Węgrowska, Sylwia Lorens, Jarosławem Barów, zespołem Vermones, zespołem Romanca i wielu innych...
Ma za sobą m.in. takie festiwale jak: Open’er Festival, Jarocin Festiwal, Off Plus Camera, FrytkaOFF, koncerty w Radio Czwórka i występy telewizyjne DDTVN, PNŚ, Jaka To Melodia, Poziom 2.0, Halo Polonia, Kulturalni.PL, Kabareton w Koszalinie, występy w teatrach.

 

Zapisz się na warsztaty

 

 

Informacje:

  • Zapisy on-line przez www.strefazajec.pl
  • Prowadzenie, rekrutacja: Konrad Kubalski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Młodzież i dorośli (od 7 roku życia)
  • Sala: taneczna
  • Piątki, godz. 14:00 - 19:00
  • Koszt zajęć: 200 zł / miesiąc

Uczestnika zajęć obowiązuje REGULAMIN UCZESTNIKA ZAJĘĆ (materiały do pobrania)
Uczestnika obowiązuje opłacanie zajęć do 5-go dnia miesiąca:

- przez serwis internetowy Strefazajęć.pl (www.strefazajec.pl), wykonując PRZELEW na podany numer konta w serwisie
- lub gotówką w kasie SDK: poniedziałek, wotrek, czwartek, piątek w godzinach 11:00-15:00 oraz w środy w godzinach 16:00-19:00.

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury