Nagłówek artykułów

Pracownie

Teatr tańca "Afera"

 

AFERA działa od 2008 roku w Służewskim Domu Kultury w Warszawie.  Początkowo, pod opieką Joanny Teśli, zespół uczestniczył w imprezach  lokalnych, konkursach i przeglądach tanecznych w kraju i za granicą -  m.in. reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Świata w tańcu nowoczesnym federacji IFMD na Węgrzech zdobywając liczne wyróżnienia i nagrody. 

Koordynatorem grupy jest Jacek Zieliński - instruktor Służewskiego Domu  Kultury - związany z zespołem od jego powstania. 

W 2012  roku trenerem i choreografem grupy została Magdalena Golla. Od  tej pory zespół zmienił charakter na bardziej teatralny. W  choreografiach zaczęły dominować elementy tańca współczesnego, którego  cechą jest szanowanie różnić pomiędzy  tancerzami i wykorzystanie ich  naturalnych predyspozycji. 

“Inspiracje z jednej strony romantyzmem i liryką Isadory Duncan, a z drugiej dramaturgią tańca Marthy Graham budują rdzeń naszych poszukiwań  scenicznych. “

Obecnie w zespole trenuje 20  tancerek w wieku 9-17 lat. W ramach AFERY  działają dwie grupy: teatr tańca oraz zespół taneczny. Próby odbywają się 2 razy w tygodniu po 3h każda i dzielą się na trening  techniczny i pracę nad choreografiami. 

Zespół, do tej pory, zrealizował 5  premier teatru tańca: 

  • "UCIEKINIER" 
  • "ID, EGO, SUPER"
  • "KRQLOWA" 
  • "WSZYSTKIE NIEPRZESPANE NOCE" 
  • “MOTYL”


W sezonie artystycznym 2018/19, reprezentacja AFERY, pracuje nad projektem PORANDONOKODOMOTACHI - ZNACZY DZIECI  Z POLSKI. W ramach projektu odbędą się dwa koncerty w Służewskim Domu Kultury - 31 marca i  7 kwietnia g.18:00 - podczas których zaprezentowany zostanie program artystyczny złożony z popularnych piosenek polskich i japońskich. Partnerem AFERY w tym projekcie jest grupa wokalna FIK z Fundacji im. Ireny Kwiatkowskiej. Młodych artystów wspierają na scenie Dorota Jarema i Joanna Pach-Żbikowska oraz Tomasz Szymuś i Daniel Jabłoński. W połowie kwietnia, na zaproszenie Polsko-Japońskiego Towarzystwa Wymiany Kulturalnej (POLJA), oba zespoły polecą na tournée do Japonii, podczas którego zaprezentują swój program w szkołach i salach koncertowych w Gamagori i Hamamatsu.Chcesz poznać sukcesy Teatru tańca "Afera"?  Kliknij i sprawdź! 


Fot. Górajka Foto

 

Zapisz się na warsztaty

 

Informacje:

  • Prowadzenie: Magdalena Golla, Jacek Zieliński (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
  • Zapisy on-line przez www.strefazajec.pl
  • Poniedziałek, godz. 17.30 - 20.30 – taniec, sala taneczna
  • Czwartek, godz. 17.30 - 20.30 – taniec, sala widowiskowa
  • Koszt: 150,00 zł miesięcznie

 

Uczestnika zajęć obowiązuje REGULAMIN UCZESTNIKA ZAJĘĆ (materiały do pobrania)
Uczestnika obowiązuje opłacanie zajęć do 5-go dnia miesiąca:

- przez serwis internetowy Strefazajęć.pl (www.strefazajec.pl), wykonując PRZELEW na podany numer konta w serwisie
- lub gotówką w kasie SDK: poniedziałek, wotrek, czwartek, piątek w godzinach 11:00-15:00 oraz w środy w godzinach 16:00-19:00.

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury