"Miksuj z nami" - cykl warsztatów Dj-ejskich - to muzyczny projekt, dla dzieci i młodzieży, zorganizowany i zrealizowany przez Służewski Dom Kultury w 2014 roku. W programie wzięła udział młodzież z mokotowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 46 im. Stefana Starzyńskiego oraz Zespołu Szkół Fundacji Edukacyjnej „Varsovia".

 

internet cd miksuj z nami

Ideą projektu były spotkania z najlepszymi polskimi DJ-ami, którzy pokazywali uczestnikom warsztatów w jaki sposób powstaje i na czym polega miksowanie muzyki. Dj - prezenter muzyczny, jest osobą wpisującą się w nowe trendy pop kultury 21 wieku. To osoba która występuje na scenie tworząc na żywo muzykę, miksując za pomocą urządzeń elektronicznych (CD player - mikser) różne utwory i gatunki muzyczne.

W dzisiejszych czasach Dj, jest nieodłącznym elementem współczesnej muzyki, tym samym staje się twórcą, kompozytorem oraz producentem. Spotkania miały charakter otwarty, oprócz części dydaktycznej uczestnicy mogli obserwować na żywo i uczestniczyć w procesie miksowania. Warsztaty były tak przygotowane, że w atmosferze ciekawej zabawy przekazywały wartości edukacyjne.
Pomysłodawcą projektu jest Igor Przebindowski.

Igor Przebindowski - muzyk, absolwent Akademii Muzycznej na Wydz. Jazzu i Muz. Rozrywkowej w Katowicach. Od 12 lat współpracuje z programem "Kuba Wojewódzki Show" na antenie TVN, tworząc oprawę muzyczną programu. Autor muzyki teatralnej i filmowej, na stałe związany z warszawskimi teatrami. Współpracuje za takimi artystami m.in. Anna Dąbrowska, Reni Jusis, Michał Urbaniak. Jako doświadczony muzyk, ma na koncie współpracę z najlepszymi polskimi Dj-ami, oraz występy przed takimi gwiazdami muzyki klubowej jak "Planet Funk", czy "Artful Dodger". Do projektu zostali zaproszeni najlepsi polscy Dj-e ; Dj Adamus, Funky Filon, Mafia Mike.

 

Cykl warsztatów rozpoczął się spotkaniem zatytułowanym "Podstawy miksowania muzyki", którego gwiazdą był DJ Adamus.

DJ ADAMUS - Od 1993 pracował w opolskich rozgłośniach radiowych. Karierę muzyczną rozpoczął w Opolu w 1996 jako gitarzysta zespołu 3K, z którym wygrał przegląd "100 godzin" i w katowickim studio nagrał płytę EneDue wydaną przez wytwórnię W Moich Oczach. Z 3K zdobył też GRAND PRIX na festiwalu Antena Polska Le Printemps de Bourges w 1997, co zaowocowała trasą koncertową na terenie Francji. Od 2000 skupił swoje działania na polskiej scenie klubowej. Wspólnie z Mafia Mike jest założycielem projektu Wet Fingers. Wet Fingers (DJ Adamus i Mafia Mike) wystąpił na Bydgoszcz Hit Festiwal, na Stokłosaliach 2011 oraz na Letniej Scenie Eski w Legionowie. Dwukrotnie występował przed DJ Tiësto: w 2009 i 2010 roku. Zespół Wet Fingers był współtwórcą ścieżki dźwiękowej do filmu "Sala Samobójców". W 2012 duet skomponował utwór "Love Step Dub", który został wykorzystany w filmie "Big Love". Adamus w 2013 pracował nad oprawą muzyczną finału gali Fryderyki 2013. W tym samym roku rozpoczął współpracę Adą Szulc. Muzycy wydali wspólnie płytę "1000 miejsc. Od 2013 został też koordynatorem stowarzyszenia Europa Plus w województwie opolskim. Wraz z Ygorem Przebindowskim zajmował się oprawą muzyczną programu Kuby Wojewódzkiego, a od 2014 zasiada w jury programu Twoja twarz brzmi znajomo.

 

foto Marcin Lasota DSC 3058foto Marcin Lasota DSC 3065foto Marcin Lasota DSC 3138foto Marcin Lasota DSC 3111foto Marcin Lasota DSC 3101

 

 

"Beaty i scratch" to tytuł drugiego spotkania. Tytułowe scratche w najlepszym stylu pokazywał Funky Filon.

FUNKY FILON - Zadebiutował jako raper w piosence Tyle słońca w całym mieście, która ukazała się na płycie Autoportret Natalii Kukulskiej w 1999 roku. Funky Filon promował ten singel grając trasę koncertową u boku Kukulskiej w Polsce i poza granicami kraju. Funky Filon wydał dwie płyty solowe. Debiutancki album Autorytet (wydany przez BMG/Zic Zac - 2000 rok) był nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku - Rap / Hip-Hop. W 2002 roku jego piosenka Numer o hakerach (Dekalog hakera) znalazła się na ścieżce dźwiękowej z filmu Haker w reżyserii Janusza Zaorskiego.
Druga autorska płyta, zatytułowana Pan Fikoł, ukazała się w 2005. Filon współpracuje jako muzyk sesyjny z wieloma polskimi artystami, m.in.: Maryla Rodowicz, Kasia Kowalska, Natalia Kukulska, Wojtek Pilichowski, Wojtek Olszak, Reni Jusis, Urszula Dudziak, Sylwia Wiśniewska, Kaja Paschalska, Marek Kościkiewicz, Sidney Polak, Krzysztof "K.A.S.A." Kasowski, Mandaryna, Kuba Molęda i Maciek Molęda. Udzielał się także w reklamie. Ma na swoim koncie współpracę z takimi koncernami jak Coca Cola - reklama napoju Sprite, Nestlé, Lody Koral czy McDonald's dla którego wystąpił w serii spotów reklamowych w ramach kampanii I'm lovin' it w 2003 roku. Funky Filon jest współzałożycielem punkowej grupy The Leszczer's (w której gra na perkusji od 1988 roku)[6]. W 1997 roku dołączył jako perkusista do zespołu Najakotiva w którym gra do dnia dzisiejszego. Od 2009 roku oficjalnie pełni funkcję koncertowego Dj-a w zespole Sidneya Polaka. Na początku 2013 roku zasilił szeregi reaktywowanego zespołu Super Girl & Romantic Boys, w którym jest perkusistą. Brał także udział w produkcji i realizacji nagrań płyty tego zespołu.

 

 

DSC 0019smallDSC 0028smallDSC 0030smallDSC 0032smallDSC 0035smallDSC 0038smallDSC 0040smallDSC 0044smallDSC 0046smallDSC 0049smallDSC 0050smallDSC 0053smallDSC 0061smallDSC 0067smallDSC 0070smallDSC 0075smallDSC 0076smallDSC 0083smallDSC 0106smallDSC 0107small

 

"Co to jest clubbing" to temat spotkania z Mafia Mike'm wieńczącego cykl warsztatów.

Dj REFRESH - ( sPOOKY kID) - DJ i producent muzyczn, zmuzyka zwiazany od zawsze. Ukonczył szkołę muzyczna w klasie perkusji. Za konsoleta od ponad 10 lat. Dj Refresh perfekcyjnie miksuje różne gatunki muzyczne od tych powstałych w latach 60., kończąc na współczesnych hitach. Obecnie jest rezydentem warszawskiego klubu Dekada. Znakomicie mixuje na żywo video, teledyski i efekty.

 

 Relacja video z programu Miksuj Z NAMI

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

senioralia2018WEB BELKAboczna

dyktando modul

konkurs mamto modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor