stajenka newqs

Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli w Warszawie, ul. Rakowiecka 61 / wstęp wolny

Kolędy i pastorałki Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego. Program wykonają artyści z Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band”.
„My też...Szukamy Stajenki​"

Zbiór 16 utworów w piękny sposób opowiada o narodzinach Jezusa​. Jest refleksją nad ludzki​m i boski​m wymiarem tego wydarzenia. Utwory są melodyjne, śpiewne - twórcy zadbali o charakter bliski świętom Bożego Narodzenia. Część wykonywanych podczas koncertu aranżacji pochodzi z czasów premiery programu, która miała miejsce w latach 90-tych ubiegłego wieku, część nawiązuje do płyty wydanej w roku 2008 przez Too Funky Records, a część z widowiska telewizyjnego zrealizowanego w 2011 roku dla TVP 2. Ten niezwykły krajobraz muzyczny stworzył kierownik muzyczny koncertu, zarazem jego scenarzysta i reżyser, Dariusz Łapiński.

Orkiestra „The Engineers Band” działa od listopada 2005 r.
W podstawowym składzie liczy 30 osób. Specjalizuje się w koncertach oraz w występach na balach i innych wydarzeniach o charakterze tanecznym. ​W repertuarze ma​ ponad 200​ ​​utworów, wszystkie​ wykonuje na żywo w autorskich aranżacjach.​ ​Uznanie przyniosły jej organizowane rokrocznie Koncerty Galowe​, na których gościli m.in. Hanna Banaszak, Janusz Kruciński, Anna Rusowicz, Dorota Osińska, Mirosław Czyżykiewicz i wielu innych​​.​​
W marcu 2016 r. telewizyjne widowisko „Wszystko jest poezja”,​ realizowane przy wydatnym udziale The Engineers Band, dyrygowane i kierowane muzycznie przez Dariusza Łapińskiego zdobyło I Nagrodę na 6th Global event Awards „Eventex” w Bułgarii w kategorii „​BEST CONCERT 2015”.

stajenka web

Poprzedni
kwiecień 2017
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27 28 29 30 31
2
3
5
12
13
14
15
16
17
20
24
26
28
30

BOX REPERTUAR

box bartok

senioraliawiolWEB BELKA

KupBilet EB06

box galeriaprzykozach2

GDz

box 50 MLODZI

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor