Autorzy: Monika Metza-Jodłowska, Beata Nikonorow, Edyta Twaróg, Janusz Kasprzak, Janusz Zembrzuski. Wielkomiejski zgiełk, zatłoczone ulice, spaliny, pośpiech i zmęczenie. To nasz ekosystem. Żyjemy w nim, bo nie ma czasu na wypoczynek za miastem, na spacer po lesie, na słuchanie ptasich koncertów. Nie ma czasu - i wszystko jest daleko.

Z jednej strony można powiedzieć, że miejskie życie jest spontaniczne, przypadkowe, chaotyczne. Patrząc na miasto, jako całość, zdajemy sobie sprawę, jak wiele rzeczy dzieje się w nim z przypadku, jak wiele ludzkich interakcji jest zależnych od ślepego losu. Podobnie fotograf robiąc zdjęcia na ulicy opiera swą pracę na intuicji i łapaniu ulotnych, decydujących momentów, wyławiając tylko niektóre z całej panoramy zdarzeń i kadrów.

Jak mówi sama autorka, to dokument fotograficzny o rzeczach, które dobrze znamy: kontrastach, emocjach, ale przede wszystkim o życiu codziennym. Młoda fotografka w kadrach zamknęła codzienność schroniska dla zwierząt. Jak tam naprawdę jest? „Po prostu w kratkę pod każdym względem“ - mówi Agata Chodań.
Galeria Łącznik, ul. Rakowiecka 25/27/wstęp wolny

Jeszcze tylko do 14.06 możecie zobaczyć wystawę Mileny Raczkowskiej w Galerii przy Kozach. Jest to sztuka, która zachwyci każdego. Takie są prace Mileny Raczkowskiej, które goszczą w Galerii przy Kozach. Przyjdź i zobacz fantastyczne obrazy namalowane przede wszystkim z myślą o dziecięcym pokoju.
Galeria/wstęp wolny

UDOSTĘPNIENIE WYSTAWY malarstwa i rysunków Mileny Raczkowskiej. Autorka wystawy to absolwentka warszawskiej ASP. Na wystawie zobaczymy jej najświeższe prace. Większość z nich powstała z myślą o dziecinnym pokoju.
Galeria/wstęp wolny

OTWARCIE WYSTAWY prac Pracowni Plastycznej Oddz. F9 Trzeciej Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Prezentowane prace powstały pod okiem artysty i plastyka specjalisty arterapii Elżbiety Kanieckiej- Siegoczyńskiej. Pacjenci – uczestnicy zajęć – w większości po raz pierwszy sięgnęli po pędzel czy kredkę właśnie tu. Ich obrazy bez wątpienia posiadają istotna wartość artystyczną. Wystawione prace będzie można kupić.
Galeria/wstęp wolny

BOX REPERTUAR

box bartok

senioraliaWEB BELKA

tadimm modul

KupBilet EB06

box galeriaprzykozach2

GDz

box 50 MLODZI